Як вибрати компанію по страховці


На відміну від тарифів на ОСЦПВ, однакових у всіх страховиків, тарифи на КАСКО можуть відрізнятися досить відчутно, навіть у рази. Вартість поліса КАСКО зростає незалежно від популярності страхової компанії – основою для цього служать інші фактори. У даній статті ми дамо деякі рекомендації стосовно того, як вибрати страхову компанію, а також в якій страховій компанії краще придбати такі послуги як КАСКО, медичне страхування, або страхування ризиків судових витрат.

Європейський ринок страхування автомобілів формувався десятиліттями, тоді як ВІТЧИЗНЯНІ страхові компанії, здебільшого, спираються на власну статистику для визначення тарифу по ризику «збиток». Кожен страховик вносить коригування в тарифи для конкретної моделі виходячи з аналізу своєї збитковості. Якщо яка-небудь модель автомобіля потрапляє в ДТП, приносячи страховій компанії збитки частіше інших, тариф для неї підвищується. І навпаки, на авто, які потрапляють у ДТП рідше, страхові тарифи знижуються.

Якщо страхова компанія робить ставку на люксові автомобілі, вона пропонує більший набір послуг для їх власників. При цьому, у страхових компаній є перелік автомобілів, котрі входять до “групи ризику”: такі авто або ж зовсім не приймаються на страхування, або компанія виставляє “загороджувальні” тарифи. Тарифи КАСКО на окремі моделі страховики коригують щомісяця. Проте політика компанії може бути постійною на протязі декількох років або кардинально мінятися кілька разів в рік.

Уважно вивчіть набір послуг, які входять у вартість поліса: чи є в ньому направлення на СТО офіційного дилера для гарантійних авто, яка кількість можливих звернень без довідок з правоохоронних органів передбачена, чи є можливість скористатися послугою аварійного комісара та збору довідок, наявність евакуатора і т. д. Розрахунок тарифів повинен бути виконаний виходячи з рівних умов страхування. Зверніть увагу: деякі страховики пропонують низький тариф саме тому, що набір надаваних ними послуг скорочений до мінімуму.

Щоб правильно вибрати страхову компанію також варто звернути увагу і на її репутацію, в тому числі, на відгуки про неї в інтернеті.