10 правил захисту від шахраїв в інтернеті

У кожній новій технології є зворотна сторона медалі. Хоч вони і покращують наше життя, з’являються інші проблеми.


Приміром, коли почала розвиватися електронна комерція, люди змогли переводити гроші і оплачувати товари, не виходячи з дому. Зручно, але і шахраям стало простіше діяти.

Всім, хто робить покупки в мережі або витрачає гроші у віртуальному світі, знадобляться 10 правил захисту від шахраїв в інтернеті.

Не потрібно бути професіоналом, щоб не попастися на вудку зловмисників. Вони зараз чекають нас на кожному розі і можуть ховатися за маскою чесного продавця (або навіть покупця).

Надійний захист від шахраїв в інтернеті

При виконанні будь-яких грошових операцій потрібно побоюватися дій шахраїв. Є ризики при обміні електронних грошей, покупки, оплату послуг і так далі.

Необхідно стежити своїми діями і бути вкрай обережним при всіх діях:

 • Шукаємо відгуки – перед відправкою грошей або купівлею чого-небудь, обов’язково пошукайте відгуки в мережі. Це займе мінімум часу, пошукові системи завжди доступні. Намагайтеся подивитися багато відгуків, іноді їх замовляють спеціально, щоб викликати довіру.
 • Перевіряємо юридична адреса – якщо це великий сервіс або інтернет-магазин, то на сайті точно повинен бути вказаний фізична адреса. Не полінуйтеся переконатися, що офіс реально знаходиться за вказаною адресою. У цьому вам допоможуть Google карти і інші подібні сервіси.
 • Анонімні платежі – краще не користуватися сервісами, у яких не приймаються платіжки з карт або якісних платіжних систем. З власної практики скажу, що найчастіше шахраї використовують Perfect Money та інші анонімні платіжні системи.
 • Громадські мережі, підключатися до інтернет-банкінгу або заходити в електронний гаманець з громадських місць не можна. Зловмисники можуть перехопити дані, безкоштовний Wi-Fi це найпростіше зробити. Управляйте грошима тільки на перевірених пристроях.
 • Дані карти – їх можна нікому повідомляти, тим більше, якщо немає впевненості. Найголовніше нікому не повідомляти пін-код, хоча краще тримати в секреті і інші дані. Навіть код CVV2 (CVC2) краще залишати засекреченим. Будь-яка інформація допомагає шахраям обійти деякі рівні захисту.
 • Швидке реагування – якщо ви помітили незрозумілу транзакцію (навіть на невелику суму), максимально швидко звертайтеся до операторів. Можливо, є сенс тимчасово заблокувати рахунок. Якщо оператору оперативно повідомити про шахрайські дії, є шанс повернути гроші.
 • Заходи безпеки – всі платіжні системи та інтернет-банкинги пропонують кілька рівнів захисту. Різні пін-коди, підтвердження по SMS, блокування авторизації по IP і багато іншого. Користуйтеся усіма пропонованими інструментами, тоді безпеку буде значно вище.
 • Віруси – їх потрібно боятися, вони стають все хитрішими. Нещодавно було виявлено вірус, який збирає дані на Android пристроях, щоб у майбутньому використовувати їх для списання коштів з картки. Використовуйте захищають програми, оновлюйте їх і окремо бази.
 • Фішинг – завжди перевіряйте, що написано в адресному рядку браузера. Шахраї створюють копії популярних ресурсів, а жертви, що потрапляють на них, передають їм всю необхідну інформацію або навіть відправляють гроші. Переконайтеся, що адреса сайту вказана без помилок, на всякий випадок перейдіть на сайт з пошукових систем.
 • Брехливі оператори – зустрічаються все частіше. Надходять різні SMS і дзвінки, з проханням повідомити будь-яку особисту інформацію або конфіденційні дані. Шахраї представляються операторами різних банків і платіжних систем. Запам’ятайте, офіційні оператори ніяку інформацію не запитують.
 • Зовсім відмовлятися від електронних платежів не варто, вони часто виручають, а запобіжні заходи допомагають убезпечитися. На жаль, випадки шахрайства в мережі частішають, всім потрібно бути уважними.

  Не лінуйтеся зайвий раз все перевірити і не довіряйте пустим словам. Зловмисники застосовують різні схеми обману, деякі з них нові й про них ще невідомо широкій аудиторії.