6 стереотипів про фрилансерах

Пройде ще кілька років і у ВУЗах точно додадуть спеціальності, пов’язані з віддаленою роботою.


Сучасне суспільство поступово дізнається про можливості заробітку, не виходячи з дому і, багато хто цим вже скористались. Хоча не завжди до фрілансу правильне ставлення, із-за помилкової інформації, з’явилося багато міфів.

Ми вибрали 6 стереотипів про фрилансерах, які склалися у більшості людей.

Легенди народжуються з різних причин, але найчастіше, люди роблять поспішні висновки і діляться своєю думкою, взагалі нічого не розуміючи в темі. Фріланс – стабільна робота в інтернеті, ви теж зможете їй зайнятися, якщо не будете вірити в міфи.

Як сприймає фрілансерів суспільство?

Перше, про що хотілося б сказати, це професіоналізм віддалених працівників. Багато хто вважає, що фрілансом займаються ті, хто не отримав ніякої освіти і просто не може знайти собі реальну роботу.

Насправді, це не так. Є фрілансери, яким просто подобається цим займатися. Вони сидять вдома, роблять те, що хочуть і можуть розвиватися, до будь-яких висот.

Тепер давайте розглянемо, які стереотипи склалися у суспільства, щодо фрілансерів:

 • Фрілансер це нероба. Якщо людина живе на гроші, що видобуваються з інтернету, його можна нагородити медаллю ” за трудові заслуги. Як показує практика, фрілансери працюють набагато більше тих же офісних працівників. Тільки коли вдається домогтися популярності і брати серйозні гроші з клієнтів, з’являється деяка свобода.
 • Фриларесы бідні люди. Дійсно мало багатіїв серед фрілансерів, адже це не бізнес, а робота з надання послуг. Фахівці виконують певну роботу і допомагають підприємцям, але вони живуть не бідно. Тільки ті, хто лінується активно трудитися, вважає жалюгідні копійки. Досвідчені фрілансери непогано заробляють.
 • Фрілансери це багатії. Зворотний стереотип, який складається в головах багатьох, після відвідування бірж фріланса. На них є портфоліо фрілансерів, в яких вказані нереальні суми, наприклад, 40$ в годину. Невже за 8-годинний робочий день вони отримують 320$? Навряд чи хтось із фрілансерів може цим похвалитися, їх доходи не сильно відрізняються від середніх заробітків в регіоні.
 • Фрілансери самотні люди. Як можна працювати в поодинці цілими днями і не виходити на вулицю? Деякі люди вважають, що це доля одинаків, замкнутих і не впевнених у собі людей. Серед фрілансерів є багато відкритих і товариських працівників, багато не ховаються, їм просто подобається така діяльність.
 • Фрілансер це кавоман. Коли уявляєш собі класичного фрілансера, в голові малюється картина повного чоловіка з бородою і енергетиками на столі. Віддалена робота не вимагає проходження чітким графіком, а це значить, можна висипатися. Є працівники, що запускають себе і які прагнуть зробити замовлення в останню ніч, але їх не так багато.
 • Фрілансер це безробітний. Дійсно, офіційного працевлаштування у такого працівника немає. Статус безробітного багатьох не лякає, але з ним ніколи не візьмеш кредит, забудеш про пільги і пенсії. Взагалі, відсутність офіційного працевлаштування, це одна з головних причин, чому краще не ставати фрілансером. Тільки не плутайте слово безробітний, зі словом не працює.
 • Інтерес до віддалених заробітком щодня зростає, тому подібні статті привертають увагу новачків. Перед тим як вибрати якийсь напрям, потрібно зібрати якомога більше інформації, а також розвіяти міфи.

  Фріланс оточений легендами, на просторах інтернету нерідко зустрічаються коментарі і пости людей, ніколи не займаються роботою в мережі.

  Вони висловлюють свою думку, нічим не обґрунтовують його і тим самим вводять інших людей в оману. Але ви вже прочитали цю статтю, а значить, тепер можете з ними посперечатися.