Альтернативний заробіток для програміста

Технології інтернету зараз використовуються скрізь, тому професіонали з області IT користуються попитом.


Знайти грамотного програміста зараз досить складно, їхні послуги затребувані, вони непогано заробляють і можуть самі себе забезпечувати, нікому не допомагаючи, однак, є й ті, хто досі не домігся успіху.

Альтернативний заробіток для програміста – це додаткові способи, якими можна скористатися.

Ми вже розповідали, як заробити програмісту в інтернеті, де представляли 5 кращих способів. Тепер ми склали ще кілька гідних варіантів, щоб був ще більш широкий вибір.

5 способів для заробітку грошей програмісту

Незалежно від рівня знань (який завжди можна підвищити), у кожного програміста є безліч напрямків, для застосування своїх навичок. Ми підібрали найбільш вдалі варіанти, здатні привести до успішного заробітку:

 • Скрипти – сайтів у мережі з’являється все більше, а власники великих майданчиків і бізнесмени постійно потребують додаткових функціях. Їм потрібні оригінальні форми зворотного зв’язку, всілякі фільтри, форми для розрахунку ціни і так далі.

  На всьому цьому можна непогано заробляти, а найголовніше, що простіше створювати скрипти, ніж повноцінні програми. Шукати замовників можна не тільки на біржах фріланса (Weblancer), але і за допомогою форумів, де постійно створюються теми з різними проханнями.

 • Сітка сайтів – для програміста не складає праці «клепати» сайти, а якщо є стартовий капітал на покупку контенту, можна розробити цілу пачку різних проектів, поступово розвиваючи їх. Так, на це йде багато часу, але знову ж через біржі фріланса можна знайти людей, які допоможуть вам з цим.

  Віддаючи їм навіть 20% доходу, ви залишитеся в плюсі. Не варто забувати і про те, що кожен сайт коштує грошей, тим більше, якщо це не звичайний блог, а який-небудь сервіс (продавайте на Telderi).

 • Парсинг – актуальна тема, так як зараз багатьом не хочеться створювати контент. Створюється величезна кількість майданчиків, які наповнюються копіпастом і при цьому добре розвиваються. Наочний приклад, це групи в соціальних мережах.

  Незважаючи на те, що вже створено багато інструментів для автокопирования постів, всі вони потребують доопрацювання. Наприклад, ви можете розробити плагін для браузера, який додасть в соц. мережі кнопку, для автоматичного перенесення запису в групу.

 • B2B бізнес – якщо ви вперше про це чуєте, то прочитайте статтю, що таке B2B сайти і як на них заробити. Якщо говорити коротко, то це системи, які створюються для підприємців.

  Наприклад, є сервіс MoeDelo, де надаються послуги бухгалтерів. Ним користуються тільки власники компаній, платоспроможна цільова аудиторія, з якої можна брати пристойні гроші. Що саме створити, доведеться вирішувати вам самим, але напрямків величезна безліч.

 • Офіційна робота – завжди можна влаштуватися на звичайну роботу в офіс. Вибирати компанію потрібно правильно, оцінюючи її перспективи і солідність.

  Хотіли б ви влаштуватися на роботу в Яндекс? Ця компанія буде продовжувати розвиватися, а на сторінці Yandex.ru/jobs можна пошукати наявні вакансії. Пройдіться і по іншим великим ресурсів, на них часто є розділ вакансій (Вконтакте не виняток).

 • Володіючи навичками програміста, можна заробляти солідні гроші, так і варіантів для застосування таких знань предостатньо.

  Найголовніше, щоб ви не просто вважали себе професіоналом, а реально могли виконувати складну роботу, тому не зупиняйтеся на досягнутому, постійно підвищуючи свою спеціалізацію.