Безпека і захист сайту

Зміст

  • Як захистити сайт від злому?
    • Про що необхідно пам’ятати, захищаючи свій ресурс?

Жодному вебмайстру не хотілося, щоб його сайт зламали. Безпека і захист сайту залежить виключно від дій його творця. Звичайно, хакери придумують все більш витончені методи злому, але завдяки навіть загальним рекомендаціям, можна вплинути на захищеність ресурсу.

Як ви думаєте, наскільки захищений ваш сайт? Якщо ви впевнені на 100%, що шахраї не зможуть її зламати, то вам варто порівняти свою майданчик з офіційними сайтами Газпрому, компанії Nokia і RBK. Всі ці ресурси піддавалися злому, незважаючи на багаторівневу захист та супровід грамотними фахівцями.

Як захистити сайт від злому?

Початковий рівень безпеки створюється на сервері. В залежності від програмного забезпечення, рівень безпеки може бути різним. Більшість вебмайстрів використовують послуги хостинг – провайдерів, що виключає можливість використання найкращого, на їхню думку, програмного забезпечення.

Звичайно, власники хостингів намагаються забезпечувати високий рівень безпеки, але не всі.

человек и компьютер

Про що необхідно пам’ятати, захищаючи свій ресурс?

  • Перевірка скриптів. Величезна кількість сайтів створюються людьми, які не обтяжують себе перевіркою програмного коду вбудовуваного на сайт. Використовуючи послуги сумнівних рекламних сервісів, бірж посилань або просто завантажуючи безкоштовні скрипти в інтернеті, вони піддають своє майданчик певних ризиків. Ви обов’язково повинні знати хоча б основи мови HTML, щоб визначати сценарії, які містять зайві теги.
  • Вибір движка сайту. Щоб не займатися рутинною справою – створенням сайту на HTML, багато людей вважають за краще скористатися безкоштовними движками. Рівень захисту популярних движків не найвищий, тим більше, що для їх використання ви будете встановлювати різні модулі, скрипти і шаблони. Навіть конструктор Ucoz більшою мірою захищає майданчики, створені при його використанні. Найбільш захищеними сайтами вважаються ресурси, створені на HTML або на самописні движки.
  • DDoS атаки. Тисячі сайтів виводять з ладу за рахунок проведення кібер-атак іменованих DDoS. Суть їх полягає в сильному навантаженні ресурсів, здійснюючи величезна кількість сполук. На комп’ютерах безлічі користувачів інтернету встановлені спеціальні програми, які дозволяють зловмисникам використовувати їх систему для підключення до певних сайтів. Забезпечити 100% захист від DDoS атак неможливо, зате можна підготуватися до подібних явищ і скористатися деякими методами зниження ризиків.
  • У даній статті представлена лише невелика частина інформації про безпеку та захист сайтів. Якщо заздалегідь не подбати про можливі дії зловмисників, можна просто втратити свого ресурсу.