Бізнес план на одну сторінку

Що потрібно для відкриття будь-якого бізнесу? Бізнес-план, в якому зібрана вся інформація про вашу справу.


Раніше плани розписували на цілу «пачку» папери, зараз їх розписують на 10-15 сторінок, але можна обійтися і однією сторінкою. Це нестандартний підхід до складання Зміст овного плану по бізнесу.

Бізнес план на одну сторінку скласти цілком реально. Не так давно була придумана цікава структура для односторінкового плану по бізнесу.

У цій статті ми вам представимо її, а також пояснити, як її використовувати. Витрачаючи менше часу на складанні бізнес-плану, можна сконцентруватися на інших, не менш важливих справах.

Як скласти бізнес план на одній сторінці?

Створюючи об’ємний бізнес план підприємці розраховують надалі з нього піти.

Як показує практика, модель бізнесу повинна бути гнучкою, тобто потрібно зробити так, щоб все легко і швидко змінювалося. Склавши план всього на одній сторінці, ви зможете легко вносити в нього зміни.

Щоб легко скласти план бізнесу на одній сторінці, використовуйте наступний шаблон:

У таблиці представлено 9 блоків, кожен з них необхідно заповнити. Щоб вам було простіше розібратися, давайте розберемося, яка інформація повинна бути в цих блоках:

 • Основні партнери – вся інформація про партнерів та постачальників. Також тут вказується, які функції виконують партнери і якими ресурсами забезпечують ваш бізнес.
 • Основна діяльність – функції, виконувані вами або вашою компанією. Тут розписується про способи поширення, за рахунок чого виділяється прибуток і які умови пропонуються клієнтам.
 • Цінність – необхідно вказати всі цінності ваших пропозицій. Подумайте, яку проблему вирішує ваш товар (послуга), ніж ви допомагаєте клієнтам і чи дійсно вони отримують якусь вигоду.
 • Відносини з клієнтами – описується процес роботи з клієнтами. Що саме ви їм пропонуєте, на яких умовах і як вони цим скористаються. Сюди ж вмикайте основні розцінки для клієнтів.
 • Сегмент клієнтів – цільова аудиторія повинна бути заздалегідь визначена. Відповідайте в цьому блоці на одне питання, хто є вашим клієнтом. Виділіть декілька критеріїв аудиторії клієнтів, якими вони відрізняються від інших людей.
 • Основні ресурси – ваш бізнес буде отримувати щось для створення товарів чи надання послуг, описуйте тут всі ресурси. Це може бути що завгодно, починаючи з речовин та товарів, закінчуючи обчислювальною потужністю.
 • Канали – до ваших клієнтів повинен якось доставлятися товар, опишіть обраний спосіб. Якщо це послуга, в залежності від того, локальна вона чи ні, вам потрібно підібрати підходящі варіанти.
 • Структура витрат без витрат бізнес не відкрити, а тут потрібно вказати не тільки обсяг стартового капіталу. Оцініть витрати на рекламу, ресурси, підтримку клієнтів і все, що ще потрібно для запуску вашої справи.
 • Потоки доходів – заключний блок, в якому описується модель отримання прибутку. Сюди включені ціни на ваші товари або послуги, а також способи одержання грошей від клієнтів.
 • Складності при складанні бізнес плану з’являються у більшості новачків, але завдяки такій таблиці, ви без проблем складете цей документ.

  Експерти радять робити бізнес план в одну сторінку з ряду причин:

  • легкість при оновленні інформації;
  • розібратися з планом зможе навіть новачок;
  • економія часу;
  • оригінальний підхід викликає інтерес інвесторів;
  • легко представити і пояснити план своїй команді;
  • при бажанні можна доповнити таблицю блоками.

  Звичайно, якщо ви складаєте бізнес-план для серйозного інвестора, банку або держави, то однієї сторінки буде недостатньо.

  А якщо ви вирішили використовувати краудфандінг (докладніше в статті 4 варіанти фінансування бізнесу), то це відмінний спосіб розповісти інвесторам про свою задумом.

  Щоб ваш бізнес план на одній сторінці виглядав добре, використовуйте ключові слова та Зміст овні вирази.

  Навіть якщо ви вирішили створити бізнес в інтернеті без вкладень, у вас повинен бути план.

  Потрібен він в першу чергу вам самим, щоб ви чітко розібралися з усіма важливими моментами, фіксували основні цілі і розібралися з доходами/витратами. Складіть план по представленій інструкції, багато часу не займає, а користь очевидна.