Чому не індексується сайт?

При супроводженні сайту можна зіткнутися з величезним кількістю різних проблем, однією з яких є тривала індексація нових матеріалів. На форумах для вебмайстрів досить часто з’являються питання «Чому не індексується сайт?», а причин цьому явищу може бути кілька.


Якщо і вам довелося зіткнутися з проблемою відсутності індексації сайту, то треба негайно шукати причину і намагатися її вирішити. Не варто відразу переживати, ваш сайт може повноцінно повернути швидкість індексації і навіть якщо деякі сторінки вилетіли з індексу, їх можуть повернути назад.

Причини довгої індексації

Перш ніж вказати на 4 причини довгої індексації сайту, рекомендуємо скористатися прогоном сторінки в твіттері, з численних відгуків від користувачів, швидкість індексації збільшується в рази! Організувати прогін сайту по твіттер акаунтів можна в сервісі Prospero.

1. Налаштування robots.txt
У панелі для вебмастров Яндекса, можна почитати, як допомогти роботові індексувати сайт швидше:

индексирование сайта

Зверніть увагу на перший пункт, саме у ньому розповідається про те, що необхідно налаштувати файл robots.txt. Не зайвим буде прочитати й інші рекомендації. Цілком можливо, що швидкість індексування настільки впала, що ви побачили в цьому проблему.

2. Проблеми на хостингу.
Наступна причина, по якій ваш ресурс дуже довго індексується – це систематичні збої на стороні хостингу. Коли пошуковий робот переходить на який-небудь ресурс, а він не доступний, наступне відвідування сайту може бути зовсім не скоро.

Про це прописано в правилах пошукових систем і тому при виборі хостинг-провайдера, потрібно бути уважним. У статті Який хостинг краще? Ми описували кілька стабільних хостинг-провайдерів.

Якщо ви звернулися у технічну підтримку пошукачів, і вам сказали, що сайт був недоступний, задумайтеся про зміну хостингу. Найчастіше проблеми з індексацією з-за недоступності проявляються з Google.

3. Не унікальний контент.
Серйозна проблема, через яку ви можете не тільки не дочекатися індексації, але і ваш ресурс може потрапити під фільтри. Про те, що на вашому сайті є не унікальні статті, ви дізнаєтеся від підтримки пошукових систем. У безкоштовній програмі Etxt Антиплагіат, є спеціальна функція для виявлення унікальних статей на сайті:

Цілком можливо, що не унікальний контент з’явився на вашому сайті після того, як ви купували статті на біржі. Далеко не всі автори є сумлінними і ведуть подвійні продажі.

4. Переоптімізація сайту.
Теж серйозна проблема, з якою сайт може опинитися під фільтрами. Якщо ви користувалися ключовими словами, активно купували посилання і виконували інші дії по оптимізації, то почніть перевіряти, наскільки якісна посилальна маса вашого сайту, наскільки висока концентрація ключових слів і т. д.

Якщо у вас молодий сайт, то довга індексація – це нормально. Пошуковик Google приймає молоді сайти досить швидко, приблизно за 2 тижні. Що стосується Яндекса, то бувають випадки, коли першою індексації доводиться чекати близько 2 місяців.

Зрештою, причиною довгої індексації може бути звичайна технічна помилка, яка сталася на одному з етапів відвідування роботом вашого сайту. У такому випадку досить буде звернутися в тех. підтримку пошукових систем і найімовірніше, незабаром вашу майданчик проіндексують.