Чому в Україні багато фрілансерів?

Зміст

  • Український фріланс
    • Скільки заробляють українські фрілансери?

Порівнюючи статистику обсягів робочого населення в пострадянському просторі, відразу кидається в очі Україна.


Саме в цій країні найбільше людей, які заробляють в інтернеті. Це пов’язане з різними факторами, а останні події країні змусили багатьох замислитися над своїм майбутнім.

Чому в Україні багато фрілансерів? З-за кризи в 2015 році, кількість віддалених працівників різко почало збільшуватися.

Людям просто не вистачає грошей, а всесвітня павутина стирає кордони і дозволяє легко працювати за кордоном. Крім цього, в цілях економії багато компаній почали залучати фрілансерів.

Український фріланс

Почнемо з того, що віддалена робота – це сучасний тренд, тому абсолютно в усіх країнах спостерігається зростання числа фрілансерів. Пошук роботи в Україні нерідко затягується, а коли всі навколо говорять про заробіток в мережі, теж хочеться спробувати цим зайнятися.

Відповідно до досліджень компанії, кожен п’ятий українець пробував заробляти в інтернеті. Також, за неофіційними даними, близько 10% від цього числа людей, не кинули свої починання, а продовжують отримувати гроші в мережі.

Кожен українець може зареєструватися на Weblancer і знайти собі віддалену роботу.

Як пояснюють самі громадяни, їх лякають постійні зміни в країні і не стабільність гривні. Займаючись фрілансом, можна отримувати долари або навіть євро, а враховуючи сьогоднішній курс, це стало ще більш прибутково.

Хто частіше займається віддаленою роботою?

Фріланс вибирають наступні групи фахівців:

  • журналісти;
  • програмісти;
  • консультанти;
  • вебмастера;
  • дизайнери;
  • копірайтери;
  • перекладачі.

А взагалі, не обов’язково бути професіоналом з області, пов’язаної з інтернетом. Нерідко шукають фахівців із сфери медицини, автомобілів, юриспруденції і так далі. Без навичок завжди можна влаштуватися на посаду оператора тех. підтримки або адміністратора спільнот в соціальних мережах.

Скільки заробляють українські фрілансери?

Доходи у всіх різні, до того ж деякі використовують роботу в інтернеті тільки для підробітку.

Відвідавши кілька форумів і знайшовши інформацію на цю тему, вдалося з’ясувати, що одна журналістка, крім роботи в місцевій газеті, пише і продає статті для сайтів новин тематики і це приносить їй від 1500 до 2000 гривень кожен місяць.

Ще одна дівчина розповідає, що почала займатися фрілансом під час декрету і заробляє на копірайтингу. Вона пише невеликі статті для сайтів на тему дизайну, виділяє по кілька годин у нічний час. Такий підробіток приносить по 3000 гривень в місяць, що цілком непогано для віддалених регіонів.

Природно, є й ті, хто отримує ще більше. В основному про це розповідають програмісти. Вони запевняють, що навіть з початковими знаннями програмування, можна забезпечувати собі прибуток у 500$ за місяць. А якщо набратися досвіду і знайти хороших замовників, сума множиться мінімум удвічі.

Скільки б не приносив фріланс, їм варто займатися. Відразу перетворити його в основне джерело доходу сім’ї не вийде, але якщо активно попрацювати протягом декількох місяців і заробити рейтинг, можна розраховувати на стабільний прибуток.

В Україні фрілансерів багато і це не дивно. Люди готові працювати, але робочих місць на всіх не вистачає, а де-то платять мізерні копійки.

Якщо ви з числа тих, хто не задоволений зарплатою і тим, чим доводиться займатися, подумайте про віддалену роботу. Розгляньте всі способи заробітку в інтернеті, щоб підібрати найкращий варіант.