Чи варто купувати домен з ТИЦ?

При запуску нового сайту, кожен вебмайстер намагається знайти найбільш відповідний домен для свого проекту.

Зробити це буває вкрай складно, тому щоб розширити коло варіантів, можна розглядати раніше використовувані домени. Крім цього, можна знайти імена вже з нарощеним ТІЦ.

Чи варто купувати домен з ТИЦ? Відразу хотілося б розвіяти поширену оману, показник ТИЦ ніяк не впливає на пошукову видачу. Виходячи з цього, немає сенсу купувати такі домени, та й взагалі нарощувати показник, щоб просунутися у видачі. Але зате від нього є інша користь.

Домени з ТИЦ, купувати чи ні?

Для початку потрібно розібратися, за рахунок чого присвоюється ця пузомерка.

Є 3 основних фактори, на які спирається Яндекс, встановлюючи ТІЦ:

  • кількість посилань на сайт;
  • відповідність тематики сайту і донорів;
  • якість донорів.

Найімовірніше, з часом деяка частина ТІЦ «загубиться», так як посилання встановлюються не тільки на домен, але і на окремі сторінки ресурсу. Враховуючи те, що їх більше немає, вага не передається, тому при наступному апдейте, не дивуйтеся, що пузомерка стала менше. Але частина точно залишиться і це може бути плюсом для:

  • швидкої монетизації сайту через продаж посилань;
  • можливість додати проект в різні партнерські програми і системи;
  • прямі рекламодавці обов’язково будуть до вас звертатися;
  • за рахунок цього ви отримаєте авторитетність ресурсу.

Крім всього цього, якщо у домена є ТІЦ, значить, є хороша посилальна маса. Більшість вебмайстрів розвивають свої проекти за рахунок покупки посилань, а завдяки купівлі домену з ТИЦ, витрати можна знизити. Єдиний важливий момент – врахувати тематику донорів і сайту, який раніше знаходився на домені.

Є і суттєві мінуси покупки домени з ТИЦ і в першу чергу – це ризики потрапляння сайту під фільтри. Але ще більші ризики – це купити домен у шахраїв.

Високий індекс цитування може бути отриманий за рахунок склеювання доменів або покупки тимчасових посилань, тому відразу після продажу вага пузомірки може просто розчинитися.

Купувати домен з ТИЦ або почати з чистого аркуша вирішувати тільки вам, саме головне бути обережним і не довіряти сумнівним пропозиціям.