Що буде з курсом долара і рубля в 2018 році-думки і прогнози експертів на найближчий час

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про те, що буде з доларом і рублем найближчим часом, про те, які прогнози щодо майбутнього економіки нашої держави існують, як імовірно поведуть себе валюти (рубль і долар) і як виправити ситуацію. Також ви дізнаєтеся думки різних експертів щодо курсів валют.

Причини складного становища в російській економіці

Нерозумно заперечувати, що економічна ситуація в державі, яка склалася в даний час, викликає у громадян не просто напруження, а справжнє побоювання. Національна валюта нестабільна, а це тягне за собою наслідки для кожної окремо взятої сім’ї в росії. Безліч людей зберігає свої заощадження в рублях і майбутнє накопичень їх дуже хвилює.

Якщо говорити про причини, через які в економіці нашої держави відбуваються негативні явища, то вони далеко не нові. З ними стикалися інші держави, та й наше теж. Світова історія знає далеко не один такий випадок. Чому всі ці фактори взагалі зв’язалися в один клубок, будуть в майбутньому розбирати вчені-історики, а ми постараємося зараз висловити свою точку зору на ситуацію, що склалася.

отже, мають місце бути наступні моменти:

 • різке зниження цін на нафту. як би не було сумно, але росія за кілька років щільно підсіла на так звану»нафтову голку». Це загальновідомий факт і секретом не є;
 • економіка перекошена в сировинну сторону . наслідок першого пункту. Кошти від продажу нафти не вкладалися в розвиток нових технологій, наукового потенціалу і так далі.
 • корупційна складова рівень корупції в державі досяг величезних розмірів. Так, боротьба з нею набирає обертів, але до успішного її завершення ще дуже далеко.
 • санкції, введені іншими державами . Це звичайно, палиця про двох кінцях, але нерозумно заперечувати, що свій негативний вплив вони надають.
 • погіршення інвестиційного клімату . безпосередньо пов’язано з усіма вищевказаними факторами, а також з нестійкістю національної валюти.

Можливі варіанти розвитку подій

насправді їх існує кілька. Зупинимося докладніше на кожному.

 1. особливо оптимістичний. деяка частина експертної спільноти дотримується такого сценарію розвитку подій. Він можливий тільки в наступних випадках: ціна на нафту збільшиться до 60 рублів за барель і санкції з росії будуть зняті в повному обсязі. Так що на швидкий розвиток цього варіанту сподіватися не доводиться.
 2. оптимістичний середнього рівня експерти з німеччини пропонують таке бачення ситуації: як вони вважають, російська влада докладе максимум умов для стабілізації ситуації і національна валюта зміцнить свої позиції.
 3. практичні безнадійний . Одне з провідних американських бюро з економічної аналітики вважає, що ціна на нафту продовжить своє падіння і призведе до повного обвалу рубля.
 4. плачевний . Окрема частина експертів зійшлася на думці, що вартість долара переступить позначку в 100 рублів.

Не впадаючи в крайнощі, можна відзначити, що велика частина аналітиків дотримується однієї думки: співвідношення рубля і долара стане коливатися в межах 70-75.

Всі ми знаємо, що курс російського рубля знаходиться в прямій залежності від ціни на так зване»чорне золото”. А введені санкції теж обвалюють нашу валюту і навіть центральний банк не може впоратися з ситуацією повністю.

Також є експерти, які вважають, що стабілізація рубля взагалі не входить в плани центробанку і уряду. На їхню думку, держава воліє робити упор на розвиток експорту різних товарів. Наскільки цю думку можна назвати вірним, в міркування вдаватися не станемо, проте воно має місце.

Природно, розвиток експорту буде приносити державі певний рівень доходу, але в глобальному сенсі проблему це не вирішить.

Що буде з рублем найближчим часом в 2018 році


на поведінку нашої національної валюти роблять серйозний вплив наступні фактори:

 • яку політику веде сама держава . Обмовимося, що велика частина рішень спрямована на благо нашої країни і її зміцнення;
 • інвестиції в цінні папери . На даний момент знаходяться на недостатньому рівні, хоча зарубіжні інвестори почали проявляти активність в цьому відношенні, незважаючи на санкції;
 • ціна на нафту . Якщо вона буде збільшуватися, то і дохід нашої держави теж;
 • ставлення до рубля самого населення . Здавалося б, яку роль воно взагалі грає? досить серйозну. Коли населення втрачає довіру до національної валюти, скорочується кількість рублевих вкладів, а це прямо впливає на курс рубля.
 • збільшення виробничих потужностей. якщо цей показник буде поступово збільшуватися, то будуть виконані не тільки обсяги, які були заплановані, а й ряд обсягів понад план.

Через що рубль дешевшає

 • через відхід російського капіталу в зарубіжні країни . Рубль нестійкий, а значить, інвестори переводять грошові кошти в іншу валюту, підтримуючи тим самим стабільність і стійкість цієї валюти.
 • через ігри самого населення на курсах валют. багато росіян хочуть заробити на курсі валют. Це бажання цілком зрозуміло, адже курс долара і євро стабільно високий. У той же час, обмінюючи рубль на іноземну валюту, громадяни самі забезпечують падіння його курсу. Крім того, це явно говорить про відсутність довіри до рубля, про що вже говорилося раніше.
 • заходи, що вживаються центробанком. коли національна валюта стала здійснювати серйозне падіння, варто було накласти заборону на конвертацію рубля в долар. За словами аналітиків, це цілком могло перешкоджати падінню.
 • слабкий розвиток виробництва. багато великих заводів простоюють, або працюють на обладнанні, що залишилося ще з радянських часів. А значить на всю потужність підприємство не може працювати, якість продукції, що випускається страждає настільки, що довіра до таких товарів у населення падає до нуля.
 • застій економіки. це підсумок повсюдного використання іноземних товарів і продуктів. Звичайно, імпортні товари якісні вітчизняних, а коштують не набагато дорожче. Купуючи їх, будь-яка людина вкладає гроші в розвиток економіки іншої країни, погіршуючи становище в своїй. Цю ситуацію можна виправити тільки розвиваючи передові технології, промислове виробництво.

Щоб зрозуміти ситуацію в цілому, розглянемо різні думки авторитетних експертів. Наприклад, микола салабуто пов’язує зростання курсу долара і падіння рубля з явним зниженням цін на нафту. Він дає прогнози щодо вартості близько 200 рублів за долар.

також він висловлює думку, що величезний вплив на вартість рубля надають:

 • політика санкцій щодо нашої держави;
 • вже згаданий рівень цін на нафту;
 • залежність багатьох галузей від того, яка в країні економічна ситуація, а також залежність їх від геополітики в цілому;
 • політика, що насаджується фрс сша.

за словами аналітика ігоря ніколаєва, центральний банк рф робить всі кроки для поліпшення ситуації і піддавати їх правильність сумніву не має сенсу. Але разом з тим ці кроки повністю зробити ситуацію стабільною не зможуть, так як спочатку потрібно припинити вплив на рубль тих негативних моментів, про які ми говорили вище.

Керівник гк “алор” сергій хестанов говорить про те, що всі фактори, через які курс рубля знижується, можна розділити на 2 групи: об’єктивні і суб’єктивні.

Серед об’єктивних він виділяє так само як і інші експерти санкції і розмір зовнішнього боргу нашої країни. У суб’єктивні ж входять: перш за все думки інших аналітиків (так як це просто їх точка зору, яка висловлюється), а також відтік з країни капіталу.

Як поведуть себе всі ці фактори в сукупності, взяти і передбачити нереально. Але експерт упевнений, що вартість рубля знизиться ще на 10% від діючого на сьогодні курсу.

У свою чергу, фінансовий аналітик віталій кулагін пропонує таку точку зору: позиція рубля в даний час тільки стартова. У 2018 році рубль пройде повну адаптацію до ситуації і почне зростання.

Далі поговоримо про те, що таке девальвація і деномінація рубля, а також про те, чи варто очікувати цих явищ в 2018 році.

Що таке девальвація і чи можлива вона в сформованій економічній ситуації в країні

Багато хто, почувши слово «девальвація», приходять в жах і чекають краху всієї фінансової системи. Насправді, девальвація значно відрізняється від таких понять, як деномінація і дефолт.

девальвація – зниження вартості національної валюти по відношенню до інших валют.

дефолт це коли держава через відсутність грошей просто не може виконувати фінансові зобов’язання перед своїми громадянами.

З прогнозів експертів ясно, що якщо ціна на нафту знову різко знизиться, російська валюта значно впаде в ціні. Представники великих банків (таких як райффайзенбанк, альфа-банк) вважають, що в 2018 році ослаблення рубля буде відбуватися до 95 рублів/за долар.

1 наступний момент, через який може статися черговий виток девальвації-це дефіцит бюджету. за результатами 2016 року його видаткова частина перевищує дохідну на 3,5%, що, в свою чергу, надає серйозне навантаження на резервний фонд. І протягом 2018 року ситуація навряд чи покращиться суттєво.

Через дефіцит бюджету запаси резервного фонду можуть бути вичерпані в повному обсязі.

Також проблеми для рубля виникають через різну напруженість в геополітиці. Зокрема, конфлікт в сирії може викликати введення нових санкцій щодо рф, а значить і вдарити по економіці і позиціях рубля.

За песимістичними прогнозами, новий етап девальвації неминучий. Оптимістичний же припускає, що рубль не відновить падіння, а почне зміцнюватися.

Чи чекати в 2018 році деномінації

Можливість деномінації рубля категорично заперечується не тільки урядом, але і більшою частиною експертного співтовариства. Експерти вважають такий крок малоефективним і негативним.

деномінація – це одна з форм укрупнення грошових одиниць. Вона полегшує готівковий розрахунок, а використовується в момент втрати рублем купівельної спроможності.

Вже кілька років можливість застосування цього інструменту обговорюється. Зокрема, з кінця 2014 року, коли рубль став втрачати свої позиції. У держдумі звучали пропозиції використовувати цей захід, щоб пом’якшити кризові явища в економіці. Але надалі ця ініціатива не знайшла підтримки і була визнана безглуздою. За словами глави центробанку, обговорювати таку ймовірність має сенс, тільки якщо рубль знеціниться більше, ніж в 10 разів.

Якщо розрахунок деномінація полегшує, то сама її процедура вимагає просто колосальних трудовитрат і таїть в собі великі ризики. Потрібно замінити грошові знаки, ввести в обіг нові купюри, а це загрожує не тільки підвищенням рівня інфляції, а й тим, що ціни будуть округлені в більшу сторону.

У сформованих умовах питання деномінації в 2018 році піднімати не планується.

Досвід наших сусідів

1. У білорусі деномінація проводиться з липня 2016 року. В результаті проведення національна валюта білорусії позбудеться 4 нулів. Це питання довго назрівало і в підсумку було прийнято рішення здійснити деномінацію. Проблема почалася ще в 90-х роках, коли республіка отримала незалежність. Ситуація доходила до абсурду: щоб купити телевізор або холодильник, покупцеві доводилося везти з собою цілу сумку грошей, причому в прямому сенсі.

У нашої країни такий досвід теж є. Деномінацію провели в 1998 році, у російської валюти забрали 3 нуля. На той момент цей крок був виправданий, вважають економісти.

Як ми вже говорили вище, думки експертів щодо рубля різні, а часом вони зовсім суперечать один одному. Але те, що 2017 рік для рубля був непростим, можна стверджувати практично однозначно.

Що буде з доларом найближчим часом-думки експертів

Щоб вникнути в ситуацію повніше, ознайомимося з думками різних експертів.

олексій кудрін, раніше обіймав посаду міністра фінансів, стверджує, що в найближчі місяці економіка росії переживе ще більший спад. Причиною цьому він називає зовнішню політику нашої держави, зокрема, введення контрсанкцій.

Його підтримує економіст володимир тихомир . Він вважає, що скасування контрсанкцій дозволить стабілізувати ситуацію.

Також варто навести прогноз одного з великих американських банків, який має позитивну репутацію в економічному співтоваристві. Так, аналітики morgan stenley припускають, що в 2018 році вартість долара буде дорівнювати 85-87 рублям. А ось здешевлення його почнеться тільки в 2018 і то не набагато.

Також свою думку висловлює і відомий аналітик михайло хазін. він вважає, що оновленню підлягає вся економічна модель, яка склалася в росії. Саме це допоможе стабілізувати рубль і виправити важку ситуацію в економіці. Однак з ним повністю не згоден ряд інвесторів, які вважають, що рубль знижує свою залежність від нафти і надалі він буде тільки зміцнюватися.

1 діаметрально іншу думку з приводу висловлюють експерти інституту єгора гайдара. Вони кажуть, що курс долара втратить свої позиції і опуститься ближче до другої половини року.

Перспектива долара до 2020 року

Щоб проаналізувати, яким буде курс долара в перспективі, експерти спираються на ті події, які однозначно відбудуться. Рівень точності такого аналізу становить близько 70%. Події, що відбуваються несподівано (катастрофи різного характеру, природні катаклізми і так далі) передбачити і передбачити неможливо.

Якщо говорити про довгострокову перспективу, прогноз по курсу долара до 2020 року вже зробило мінекономірозвитку рф . Він полягає в наступному: якщо вартість нафти буде дорівнює 40 доларам за барель, то це зовсім не світле майбутнє для нашої національної валюти. Долар підніметься в ціні до 75-80 рублів і тоді криза триватиме ще кілька років, а точніше, до 2020 року включно.

онлайн-агентство prognoxex і його аналітики вважають, що перша половина 2018 року буде характеризуватися плавним зниженням курсу рубля, а значить підвищенням курсу долара. На другу половину року прогнозований курс долара – 62 рубля.

Як ми бачимо, навіть найавторитетніші аналітики не сходяться в єдиній думці про курс долара навіть в 2018 році, не кажучи вже про ситуацію, яка складеться в 2020 році. Курс валют скаче різко і з великою часткою непередбачуваності, що зводить нанівець всі прогнози. Також такі скачки відкривають двері для спекуляцій і спроб отримати на цьому заробіток. Хоча всі фахівці говорять про те, що не маючи певного багажу знань, не варто займатися маніпуляціями з валютами – і вона має рацію.

Фактори впливу на долар

Є кілька ключових факторів, що впливають на цю валюту. При цьому керівництво нашої держави надати на них впливу не може.

 • кількість зовнішньоекономічних угод. В даний час оборот грошових коштів з іншими країнами явно недостатній.
 • рівень інфляції. За найоптимістичнішими прогнозами, він становить 5%, але якщо ситуація погіршиться, долар виросте в ціні рівно на стільки.
 • зняття економічних санкцій з ірану. Ця країна знову вийшла на ринок видобутку нафти. А значить, середня ціна на нафту вже істотно знизиться і вплине на вартість долара.

Актуальні питання майбутнього економіки

Багато питань, що стосуються курсів долара і рубля, дуже хвилюють населення.

розглянемо найпоширеніші і постараємося дати на них відповіді:

 1. чи можуть у 2018 році скасувати долар як валюту? на сьогоднішній день урядом вживаються заходи, які спрямовані на те, щоб зменшити оборот долара в державі. Ясно, що виключити його повністю нереально, так як долар – це основа всієї світової фінансової системи. Але обмеження ввести можливо. Пояснимо на прикладі: природний газ-наш національний ресурс. Іншим державам ми можемо продавати його не за долари, а за рублі. Це дозволить рубль значно зміцнити.
 2. який курс долара буде в 2018 році? як ми бачимо з усіх прогнозів, які наведені вище, курс долара може як підвищитися, так і впасти. Крім всіх інших факторів, це буде залежати і від рішень, прийнятих фрс.
 3. чому люди довіряють долару?  саме ця валюта показала себе найстабільнішою за тривалий період часу, євро – валюта молода, а долар – перевірений часом фінансовий інструмент.

Що буде з нафтою

Тут діє такий принцип: якщо вартість нафти зростає, долар падає, аРубль зміцнює позиції, якщо ж нафта падає долар збільшується в ціні, а рубль вже падає. Практично всі експерти одностайні: дати прогноз щодо вартості «чорного золота» в 2018 році з високою точністю просто нереально.

Наприклад, експерт з франції п’єр терзьян , який є директором такого серйозного і відомого видання, як»petrostrategies», говорить про те, що ціна на нафту виросте в 2018 році на порядок в порівнянні з 2016, але стабілізується тільки в 2018 році.

фахівці з компанії pira також вважають, що котирування підвищаться до 75 доларів, а це позитивно позначиться на курсі рубля.

Також експертне співтовариство вважає, що можна розраховувати на поступове ослаблення санкцій, а значить рубль зможе повернути позиції, які втратив.

1. Загалом, з нафтою нас явно чекає інтрига. Відомо, що члени опек (і росія теж) підписали угоду, згідно з якою видобуток нафти буде заморожена. Завдяки цьому ціна на неї буде рухатися вгору. Але далі ще цікавіше виходить: нафтовидобувачі сша посилено почнуть видобувати сланцеву нафту і буквально заллють нею ринок, що для нас невигідно.

Про це ж говорить тамара касьянова, керуючий партнер компанії “2к”. вона вважає, що рішення, прийняте країнами-членами опек, поки прийнято ринком позитивно. Але наскільки чітко і чесно будуть виконуватися пункти, прописані в даній угоді, сказати важко. Як вплине видобуток сланцевої нафти на нашу економіку, сказати важко.

Економіка росії в 2018 році

Уряд російської федерації впевнено заявляє про те, що в новому році економіка країни відновить своє зростання. Але це багато в чому залежить від тенденцій на нафтовому ринку. Хоча, за словами мінекономрозвитку, більшість наслідків кризи наша країна вже пережила. Незважаючи на коливання ціни на нафту, ситуацію можна назвати стабільною і в 2018 році планується зростання на рівні 0,6-1%.

В цей же час, експерти вищої школи економіки вважають, що ціни на енергоносії будуть продовжувати падіння, динаміка промисловості всіх видів і роздрібної торгівлі також буде зберігати негативні показники. Щоб провести зниження залежності економіки рф від зовнішніх факторів, потрібно проводити глобальне реформування всієї системи, тобто стимулювати підприємництво, знижувати роль держави в економіці. Але знову ж таки, це тільки думка, як воно буде сприйнято, питання вже інше.

Як би не було, 2018 рік вже називають»рік підйому”. Планується індексація заробітної плати, невелике, але збільшення інших виплат.

Також існують і повністю протилежні точки зору, що 2018 рік покладе початок катастрофічним подіям в нашій країні.

Як не втратити свої кошти через стрибки курсів валют

Щоб зберегти свої заощадження, варто прислухатися до серйозних експертів, які рекомендують вкладати їх в нерухомість, драг.метал. Також є думки, що досить перспективний напрямок для вкладень – це відкриття своєї справи (правильно організованого і ретельно продуманого). Це актуально у зв’язку з тим, що конкуренція в багатьох галузях значно скорочується.

Як один з варіантів вкладень-відкрити мультивалютний рахунок в банку. Він дозволяє своїм власникам здійснювати переказ коштів з однієї обраної валюти в іншу, враховуючи наскільки вигідний курс.

На думку степана демури, щоб зберегти свої кошти, потрібно вкладати в долар і золото.

Наведені вище рекомендації – ні в якому разі не пряме керівництво до дії! власник фінансових коштів тільки сам може розпорядитися своїми грошима і визначити, куди їх вкласти.

Ну а щоб трохи відійти від серйозної економічної теми, пропонуємо вашій увазі прогнози щодо майбутнього нашої країни і її національної валюти, які були зроблені відомими провісниками і астрологами. А вже як до них ставитися, кожен вирішить самостійно.

Свята матрона московська

Провісниця вважала, що цей рік буде важким і вирішальним не тільки для росії, але і для всього людства. Але трактувати її слова достовірно не представляється можливим. Саме пророцтво звучить загрозливо, але це всього лише пророцтво.

Олена блаватська

Вважала, що глобальні зміни у світовій політиці та економіці, що почалися в 2012 році, до 2018 року підійдуть до свого логічного завершення. Саме від того, як пройде 2018 рік залежить майбутнє росії. До речі, такої ж думки дотримувався видатний вчений костянтин ціолковський. саме в його роботах відображені думки, що 2018 рік для росії стане проривом в космічній галузі. Але також він застерігає від надмірного освоєння нових технологій, так як це може привести до серйозних техногенних катастроф.

Нострадамус

Як всі знають, мішель нострадамус свої пророцтва висловлював у катренах (віршах). Вони важко піддаються розшифровці, але щодо росії воно звучить наступним чином: буде спостерігатися нестача води, а також кілька локальних військових конфліктів.

Павло глоба

Багато росіян дійсно довіряють йому, як астрологу. Частина його прогнозів збулася і на 2018 рік він озвучує досить сприятливі прогнози: росія повернеться на світову арену, економіка почне приходити в стан стабільності. Країна поступово стане однією з найвпливовіших держав у світі.

Ванга

Вона неодноразово передбачала, що 2018 рік для нашої країни буде важким. Відбуватиметься боротьба між людьми різних релігій, а економіка переживе чергове падіння.

Висновок

Ознайомившись і проаналізувавши всі прогнози, можна зробити висновок, що національна валюта росії має певні тенденції як до зміцнення, так і до ослаблення. Варто звертати увагу і на те, що економічна ситуація зараз не найсприятливіша, на яку можуть впливати не тільки зовнішні чинники, а й внутрішні. Потрібно розуміти, що мова йде не про курси валют і ціни на нафту, а про формування іншої картини світу. Тому навряд чи найближчим часом життя в країні стане легким.

В цілому ситуація досить хитка, доходи держави поки падають, але сприятливі перспективи однозначно є.