Фальшиві благодійні фонди: інтерактивний лохотрон

Зміст

  • Як розпізнати «фальшивку»?
  • В чому суть розлучення?

Останнім часом на електронну пошту користувачів інтернету стали все частіше приходити листи від благодійних фондів різного Зміст у.

Не секрет, що в нашій країні є багато громадян, щиро віруючих в слізні історії, мотивуючі на надання фінансової допомоги. Хтось дуже розумний, який бажає заробляти пристойні гроші без всяких зусиль, придумав вельми прибуткову схему, засновану на благодійності.

Чи варто говорити, що ця ідея шахраїв повноцінно працює. Деякі громадяни самовільно перераховують гроші на вказаний рахунок, навіть не замислюючись, що цей переклад пішов не реально нужденному людині, а шахраєві.

З кожним роком довірливі громадяни «розумнішають» і вже перестають вірити в такі розсилки, тому намагаються допомагати реальним людям, а не прихованим адресатам, що маскує свої реальні дані під вигаданим профілем. Але, шахраї не дрімають і вигадують нові схеми для чергового обману довірливого населення.

Сьогодні вони пропонують кожному користувачеві благодійну допомогу. Хто захоче відмовитися від легких грошей? Природно, багато людей погоджуються на умови благодійного фонду, що, як правило, закінчується вельми невдало.

Як розпізнати у отриманому на е-мейл листі правдивість, і за якими параметрами можна побачити нахабну брехню хитрих аферистів?

Читайте також «10 правил захисту від шахраїв в інтернеті».

Як розпізнати «фальшивку»?

Розпізнати фальшиву благодійність зовсім не складно! Перший знак, що сигналізує про неправдоподібність повідомлення – спам розсилка. Переглядаючи сторінку благодійної організації, зверніть увагу на зовнішнє оформлення.

Як правило, фальшиві ресурси мають стандартний і досить простий фон, часто білого кольору. На ньому опубліковано кілька барвистих картинок і легенда про друзів-однодумців, які бажають допомогти потребуючим людям матеріально.

Розсилки такого характеру також можуть містити інформацію про якомусь таємному фонд, куди надходять благодійні внески з численних європейських організацій. Великий бюджет дозволяє їм виділяти фінансові засоби усім охочим. Для отримання грошей потрібно заповнити звичайний бланк, де потрібно вказати особисті дані і відповісти на деякі питання.

Більшість користувачів, бажаючих отримати заповітну суму грошей таким простим способом, не замислюючись виконують вимоги фальшивого фонду. Чим закінчується цей необдуманий крок, ми розповімо трохи пізніше.

Тепер про головне. Фальшивий фонд взаємодопомоги є прототипом реальної організації. Саме звідти вони черпають цінну інформацію, що дозволяє ввести в оману довірливу аудиторію.

Справжні фонди збирають гроші на добровільній основі для надання реальної допомоги хворим людям або з метою матеріальної підтримки установ, пов’язаних з мистецтвом, наукою чи спортом. Липові фонди пропонують фінансову допомогу всім і просто так.

Кожна доросла людина, перебуваючи в здоровому свідомості, запідозрить обман, що буде дуже правильним. Розпізнати вигадану історію, надіслану фальшивим фондом не складно, головне вчасно «включити мозок».

Заодно вивчіть таку статтю – «Сайти шахраї, як їх визначити?»

В чому суть розлучення?

Тепер можна вивчити основну мету шахраїв, що пропонують матеріальну допомогу користувачам мережі. Тут діє стандартна схема:

  • спочатку вам обіцяють грошову допомогу просто так, для отримання якої необхідно пройти реєстрацію;
  • після заповнення особистих даних у запропонованій анкеті, користувачеві запропонують перейти на іншу сторінку, де він нібито зможе забрати свої гроші в обіцяному розмірі;
  • після переходу видається несподівана інформація – для зняття фінансової допомоги, потрібно провести активацію особистого сейфа;
  • далі, користувача попросять внести невеликий початковий внесок в загальну справу»;
  • комісія не велика, в середньому становить 100-300 рублів;
  • після оплати вказаної суми, «халява» закривається.

Як ми бачимо, наївна людина просто залишається без своїх грошей, не отримуючи замість обіцяної суми. Зате хитрі шахраї стали в черговий раз трохи багатшими. Якщо враховувати щоденне проведення подібних актів доброчинності та наївність численних користувачів інтернету, можна зрозуміти, які суми вдається роздобути нахабним аферистам.

Благодійні організації, що пропонують через електронну пошту фінансову допомогу за просто так – відверті шахраї, що використовують стару схему для обману населення.

Шкода, що наші люди досі вірять в чудеса і так легко піддаються на цей простий обман, який в принципі може бути розсекречений навіть грамотним підлітком. Пам’ятайте, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці!

Якщо ви вже встигли потрапити в пастку хитрих шахраїв в мережі, читайте – Куди звертатися якщо обдурили в інтернеті?