Логістика на судна

9-21-2021

Коли судно знаходиться в порту, на нього поширюється юрисдикція держави цього порту, що тягне за собою вимоги щодо виконання законів і оформлення документів на вантажоперевезення морем. Для того, щоб команда, а зокрема, капітан були гарантовано забезпечені документами, відомостями, портовими послугами (лоцманська проводка, буксирування і т.д.), в тому числі, провізією, працюють суднові агенти. Агентів ділять на два основних типи: трамповий і лінійний. Трамповий працює в чартерному (нерегулярному) судноплавстві, а лінійний – в регулярному лінійному судноплавстві. Хочемо порекомендувати почитати що таке Шипчандлер в Ростове , тут тільки найкращі спеціалісти та найшвидше перевезення .

Між ними є суттєві відмінності. Робота лінійного агента полягає не стільки в допомозі судну, скільки в допомозі вантажовласнику знайти свого перевізника. Лінійний агент повідомляє розклад, за яким здійснюються вантажоперевезення і тарифні ставки, що є однією з важливих складових інформації, потрібної вантажовласнику для фрахтування судна.у трамповому судноплавстві обов’язки агента ширше. Вся його діяльність стосовно одного конкретного судна розбита на три етапи: до приходу в порт, під час перебування судна в порту і після відходу з порту.до приходу в порт агент інформує портові служби про розрахунковий час прибуття судна (eta), домовляється про буксирування, лоцманську проводку і про те, хто за них платить – судновласник або вантажовласник.

Коли судно в порту, агент стежить за тим, щоб портові працівники проводили всі операції відповідно до гарної практики, без порушень. Також агент надає всіляке сприяння капітану в разі подачі морського протесту. Забезпечує для судна постачання, замовляє проведення інспекцій.разом з капітаном він перевіряє дисбурсментскй рахунок (документ, що відображає всі витрати в порту для життя судна), а також здійснює зміну екіпажу, якщо потрібно (оформлення візи, забезпечення доставки в аеропорт).після того, як судно йде з порту ля подальшої морської вантажоперевезення, агент від імені і за дорученням капітана розплачується з портовими службами за всі надані послуги.

Функції агента можуть варіюватися в залежності від того, хто його найняв. Якщо його протеже судновласник, то агент сприяє команді. Якщо ж його найняв вантажовласник, то для більшої впевненості судновласник наймає контрагента, який буде вести консультації в спірних ситуаціях. Агенти-важливі люди для здійснення морської вантажоперевезення, так як забезпечують законний документообіг, консультацію і підтримку судновласнику.