Масова заміна посилань на сайті

Вебмайстрам нерідко доводиться виконувати різного роду рутинну роботу.


Наприклад, іноді потрібно замінити всі встановлені на сайті посилання, а якщо вони додано на сотнях сторінок? На це пішла б ціла вічність, добре, що є способи швидкої заміни відразу всіх однакових посилань.

Масова заміна посилань на сайті дозволяє заощадити купу часу, а в цій статті буде представлено відразу кілька способів, що допомагають зробити це максимально швидко.

Не так давно мені це самому нагоді, так як у гри Taxi Money змінилася доменна зона, довелося міняти всі посилання на цей проект.

3 способи змінити всі посилання на сайті

У список ми не включаємо варіант залучення фрілансерів. Завжди можна знайти людину, яка готова за певну плату виконати рутинну роботу.

Знайти його можна на Weblancer, але довірити доступ до контенту великого сайту було б необачно, тому варіант не найкращий.

Щоб не ризикувати безпекою, використовуйте наступні способи:

 • Запит в базі даних.
 • Найшвидший і простий спосіб замінити посилання на сайті – це перейти в phpmyadmin і виконати там запит. Спочатку вам буде потрібно авторизуватися там і знайти базу даних «wp_posts» з полем «X» (там знаходяться адреси). Далі переходимо на вкладку SQL і вводимо запит:

  UPDATE wp_posts SET Х= REPLACE (Х, ‘старий URL’, ‘URL’)

  Тиснете клавішу Enter або кнопку для запуску команди. Все, можна перевіряти, як на сайті змінилися посилання.

 • Скрипт PHP.
 • Не бійтеся, створювати його самостійно не доведеться, вже є готова версія. Скачивайте Search Replace DB – спеціальний скрипт, від компанії Interconnect.

  Розроблявся він під WordPress, але підійде і для інших движків. Вам потрібно буде распокавать архів в будь-яку папку хостингу (тільки не в корінь сайту) і після цього набрати адресу директорії в рядку браузера, щоб запустити його:

 • Плагін Better Search Replace.
 • Це розширення для CMS WordPress, з яким також просто замінити всі посилання на сайті. Ніяких інструкцій для його використання не потрібно.

  Після завантаження перейдіть до налаштувань, де можна вказати стару посилання для пошуку і нову посилання для заміни. Тільки не забудьте вибрати базу даних, як показано на зображенні:

  З плагіном найпростіше масово замінювати посилання, але тільки вам вирішувати, яким способом скористатися.

  Перед будь-яким внесенням змін, потрібно робити копію баз даних, щоб не виникло проблем при непередбачених ситуаціях. У цьому вам допоможуть плагіни для бекапів WordPress.

  Ось так просто змінюються відразу всі посилання на сайті. Способи можуть стати в нагоді при різних цілях, при переїзді сайту, зміну адрес, зміну партнерських посилань і так далі. Слідкуйте за актуальністю посилальної маси і позбавляйтеся від битих посилань.