Ментальні карти копірайтингу

Зміст

 • Думки не йдуть в голову, що робити?
  • Як скласти інтелектуальну мапу копірайтеру?

Непогані гроші заробляють досвідчені копірайтери. Тільки професіонали знають, наскільки важко буває скласти якісний матеріал.

Домовився про терміни, взяв передоплату, а тебе покинула муза або думки просто не йдуть в голову. Що робити в цьому випадку? Вирішити проблему допомагає техніка Тоні Бьюзена.

Ментальні карти копірайтингу складаються точно також як і в будь-якій іншій ніші. Щоб придумати структуру складного та об’ємного тексту, створюється структура в будь-якому зручному форматі. Підхід незвичний, як відомо, при зміні виду діяльності, набагато простіше подолати лінь.

Думки не йдуть в голову, що робити?

Придумано багато цікавих способів підвищити мозкову активність і вирішувати проблеми з натхненням у копірайтерів. Той самий ударний файл в копірайтингу нерідко знадобиться.

Ментальні карти або як їх називають за кордоном Mids Maps (інтелектуальні картки), створюються не складно і стають в нагоді для розробки якісних матеріалів.

Застосовується така методика для складання різних статей, починаючи з конспектів і закінчуючи створенням словників. У вільній формі збираючи необхідну інформацію, потім простіше надрукувати матеріал.

Виглядає це приблизно так:

В основі інтелектуальної карти знаходиться головна фраза, запит, ключове слово, ідея. Від неї йдуть стрілки різними напрямками, а для кожного з них складається окремий список. Робиться все це на звичайному листку паперу або в будь-якому графічному редакторі.

Зібравши необхідні дані воєдино, ви отримуєте практично готовий матеріал, залишається тільки зібрати все воєдино і представити все в друкованому форматі. Як варіант, можна пошукати готові ментальні карти в інтернеті (якщо зовсім немає ідей).

Як скласти інтелектуальну мапу копірайтеру?

Складно сісти і скласти карту під нову статтю. Крім цього, від її якості і наповненості, залежить користь. Щоб хоч якось полегшити цей процес, ми склали список корисних порад щодо створення ментальної карти:

 • використовуйте прості формати, щоб не перемудрувати і потім легко розібратися у власній картці;
 • на кожній гілці повинно знаходитися тільки одне слово;
 • бажано робити лінії і вибирати слова однієї довжини;
 • найважливіші слова виділяйте на карті;
 • використовуйте невеликі малюнки, ставте собі підказки;
 • робіть гілки різним кольором;
 • пишіть всі друкованими літерами;
 • великі гілки обводите будь-якими фігурами;
 • правильно керуйте простором, щоб не залишалося багато вільного місця;
 • бажано застосовувати ієрархічну структуру та нумерацію;
 • не прагніть зробити все ідеально рівно, це ваш чернетку.

Складаючи складні тексти, завжди з’являються труднощі. Витратити кілька хвилин на створення ментальної карти краще, ніж пихкати і плутатися в своїх думках. Постійно використовувати техніку Тоні Бьюзена не доводиться, але іноді вона реально виручає.

Читання книг – найкраще навчання копірайтера. Не лінуйтеся читати, це розвиває професійні навички, розширює словниковий запас і кругозір.

Повірити в ефективність ментальних карт ви зможете тільки після того, як намалюєте хоча б одну з них. Що варто спробувати скористатися хитрою методикою? Раптом вона дійсно допоможе вам подолати важкі часи і справлятися з важкими замовленнями.