Небезпечне зберігання паролів

Зміст

  • Не зберігайте паролі в Chrome!
    • Як захиститися?

Користувачів браузера Google Chrome багато, даний браузер є самим популярним і багато в чому він дійсно хороший.

Наприклад, користувачі відзначають, що в цьому браузері можна зберігати дані для авторизації і після переходу на різні сайти, не доводиться заново вводити логін і пароль.

Небезпечне зберігання паролів, яким користується більшість людей в Google Chrome, може стати причиною втрати доступу до акаунтів. Справа в тому, що кожна людина може отримати інформацію про даних для авторизації і в Chrome є для цього спеціальна функція.

Не зберігайте паролі в Chrome!

Якщо на новій вкладці браузера відкрити сторінку chrome://settings/passwords відкриється повний список з усіма сайтами, на яких ви зберігали свої дані і можна буде легко побачити, де і який пароль ви прописували:

пароли в гугл хром

Вибираєте будь-який з пунктів, і натискаємо «Показати», після чого замість символів відкриваються букви і цифри пароля.

Проблеми з-за такого зберігання паролів можуть з’явитися не тільки, якщо хтось скористається вашим комп’ютером. Хоч розробники Chrome і дбають про його безпеку, хакерам вдається обійти різні рівні захисту і отримати необхідні дані.

Наприклад, у вас на комп’ютері може бути вірус, який дозволить зайти в налаштування браузера і подивитися від будь-якого профілю.

Як захиститися?

По-перше, не зберігайте паролі в браузері, а ще краще не зберігати їх на комп’ютері. Заведіть звичайний аркуш паперу і напишіть на ньому всі дані для авторизації на сайтах. По-друге, після кожного використання системи, очищайте браузер від збережених даних:

история в браузере

У налаштуваннях Chrome є пункт Особисті дані, навпроти якого є кнопка для очищення історії. Переходьте по ній, вибираєте всі пункти і повністю очищаєте браузер від особистих даних.

За безпекою завжди потрібно стежити, адже розробники антивірусних систем вже не раз звертали увагу користувачів на те, що їх системи вдається захопити і зламати, тільки тому, що вони самі допомагають шахраям і не виконують простих правил захисту.