Оптимізація URL адрес сайту

Зміст

  • Як оптимізувати адресу сторінки сайту?
    • Як оптимізувати URL не на WordPress?

Без пошукової оптимізації сайт ніколи не стане популярним і не вийде на високі позиції.


Більш того, якщо допустити помилки, ресурс взагалі можуть виключити з видачі. Увагу потрібно приділяти кожній дрібниці, в тому числі і налаштовувати правильні адреси сторінок. На багатьох сайтах новачків спостерігається така проблема, її виправити не складно.

Оптимізація URL адрес сайту передбачає настройку ЧПУ. Розшифровується абревіатура, як людино зрозумілий УРЛ. Він повинен бути коротким і інформативним, щоб у ньому не було ніяких додаткових символів. Ми вже розповідали, що таке URL і ЧПУ, новачкам варто почитати цю статтю.

Як оптимізувати адресу сторінки сайту?

По-перше, правильно налаштовані URL краще сприймаються пошуковими системами. По-друге, це підвищує юзабіліті для відвідувачів.

Самі подумайте, яка посилання виглядає краще workion.ru/chto-takoe-url-i-chpu або workion.ru/category/rubrika-dlya-vebmasterov/chto-takoe-url-i-chpu. А іноді адреси ще й додаються цифри, що псує їх сприйняття.

В налаштуваннях вашого движка обов’язково повинен бути розділ, який відповідає за ЧПУ. В WordPress він знаходиться в «Постійні посилання». Там можна налаштувати вигляд посилань, вибравши одну з форм, або вказавши її самостійно:

Найкращий варіант – це «Довільно». У рядок додавайте /%category%/%postname%.html, щоб адреса складався з назви категорії і посади.

Іноді це викликає проблеми, у URL відображаються російські букви. При копіюванні таких адрес з’являється купа різних символів, виправити це можна за допомогою плагіна CyrToLat. Розширення автоматично замінить всі російські букви, як в адресах сторінок, так і в назвах медіафайлів.

Як оптимізувати URL не на WordPress?

Незалежно від того, яким движком ви користуєтеся (хоч самописным), можна просто замінити URL адреси. Спеціально для цього розроблено декілька інструментів. Працюють вони за простою схемою, замінюючи всілякі #, ?, = та інші символи.

Щоб не довелося платити, використовуйте безкоштовні сервіси очищення URL від зайвих знаків:

  • Apache – модуль для сервера з офіційного сайту, з докладною інструкцією.
  • Github – качайте Rewrite-модуль для ASO.NET 2.0.

Якщо хочете отримати багатофункціональний і якісний інструмент, качайте модуль з Helicontech. За нього доведеться заплатити гроші, зате вам нададуть всі необхідні інструкції по установці.

Плюс використання таких інструментів у швидкому виправленні помилок. Ви налаштовуєте модуль один раз, після чого всі посилання відображаються коректно.

Якщо для вас це занадто складно, знайдіть професіонала на Weblancer, який встановить модуль і налаштує необхідні параметри.

Очистити адреса сайту від непотрібних символів потрібно обов’язково, а тепер ви знаєте, як це зробити. Перезапис URL допомагає поліпшити ресурс, але це далеко не все, що належить зробити вебмайстру. Наприклад, не менш важлива карта сайту HTML і XML, її використовують пошукові боти і відвідувачі.