Передбачені податки на фріланс?

Зміст

 • Чи потрібно платити податки фрилансеру?
  • Як уникнути проблем з податками?

В самому початку шляху до заробітку в інтернеті, ніхто не замислюється про податки.


Тільки коли починаєш виводити гроші стабільно, з’являються побоювання – а не прийде хтось з податкової інспекції і не оштрафує мене? Насправді, боятися цього не варто, подібних випадків на практиці практично не було.

Передбачені податки на фріланс? У нашій країні є прибутковий податок, який необхідно сплачувати від будь-яких отриманих грошей.

Наприклад, якщо автомобіль продається за більш високою ціною (а ви були власником менше 3х років), доведеться віддати 13% від націнки із суми продажу.

Чи потрібно платити податки фрилансеру?

Ціни на машини високі, тому в цій сфері краще не жартувати з податковими органами. А ви виводите кожен раз по півмільйона рублів? Якщо ні, то турбуватися не про що. Так, це порушення закону, але ваші «копійки» навряд чи зацікавлять державні органи.

Коли ви продаєте холодильник або дитячу коляску, хіба хтось вимагає у вас заплатити податок?

Що стосується самих віртуальних грошей, то вони не є грошовими одиницями. У мережі з вами розплачуються титульними знаками, які відносяться до цінних паперів.

За законом, таке майно податком не обкладається. Тому, на віртуальних гаманцях можуть зберігатися мільйони і ніхто вам нічого не скаже.

Все змінюється тільки в момент виведення коштів. Якщо перекази здійснюються через картку великого банку, то є ймовірність передачі даних.

Податкові органи вимагають від банків повідомляти про часті, великих і підозрілих перекладах. Якщо вони цього не зроблять, їх можуть звинуватити у приховуванні шахраїв.

Не переживайте за те, що ви виводите з інтернету. Протягом кількох років я спокійно виводжу електронні гроші, пристойні суми (можете подивитися в звіті про доходи), але ще жодного разу до мене в двері не постукали з повісткою до суду.

Переживаю я? Ні, адже спочатку прийде повідомлення про необхідність зробити джерело доходу офіційним. Якщо попросять, доведеться оформити ІП, але до цього моменту можна не ворушитися.

Як уникнути проблем з податками?

Незважаючи на всі доводи, багато фрілансери, власники сайтів, арбитражники та інші манімейкери переживають.

Ви з їх числа? Для більшої впевненості можна використовувати анонімні платіжні системи. Вони також надають пластикові картки, але беруть за це окрему плату.

Тому краще розглянути альтернативи:

 • Відкриття ІП – самий замороченный і не вигідний варіант. Доведеться зібрати папери, вести бухгалтерію та навіть якщо зводити прибуток до мінімуму (за паперів), все одно потрібно робити стабільні відрахування в пенсійний фонд. Воно вам треба? Мільйони віддалених працівників працюють без цього.
 • Висновок через обмінники – цим методом я і сам користуюся. У всіх великих містах є пункти переведення в готівку електронних грошей. Вони різні і на відміну від банків, не зливають інформацію в податкові органи. Пошукайте в інтернеті пункти зі свого міста, але пам’ятайте, вони беруть підвищену комісію.
 • Витрата електронних грошей – жодних проблем з податками не з’явиться, якщо позбавлятися від віртуальної валюти без її переведення в готівку. Варіантів купа, починаючи з оплати комунальних послуг і покупок, закінчуючи погашенням кредитів. Можете для цього залучити рідних і близьких.
 • Фріланс і податки, Росія поки не об’єднує. Не так давно в державній думі пропонували обкладати податком відеоблогеров з Ютуба, але поки проект не розглядався.

  Швидше за все, в майбутньому це передбачать, але поки ніяких проблем немає, тому сміливо працюйте.

  Фріланс краще роботи в офісі у всьому, з дому виходити не треба, від начальства не вислуховуєш зауваження, графік вільний і рівень доходу залежить від прикладених зусиль.

  Навіть якщо з’являться податки на фріланс, люди знайдуть способи обходу їх сплати. Особисто мені не відомо жодного випадку, коли хто-небудь би попався на несплату прибуткового податку з прибутку, отриманої в інтернеті. Кому потрібні ваші копійки, коли мільйонери в темну відмивають великі суми.