Підготовка до переходу з роботи на фріланс

Офіси, школи, заводи – люди змушені щодня добиратися до свого робочого місця, що є однією з причин підшукати нову посаду.


В сучасному світі можна і не влаштовуватися в компанію, а стати фахівцем «сам по собі». Як це? Дуже просто і в інтернеті таких професіоналів повно.

Віддалена робота доступна абсолютно всім, а застосувати в ній можна абсолютно будь-які навички.

Підготовка до переходу з роботи на фріланс є важливим моментом, адже доводиться відмовлятися від стабільності і забути про лікарняні та відпустка. Працювати ви будете самі на себе, вибираючи робочий графік і розвиваючись без обмежень.

Як перейти на фріланс?

Якщо ви ще не намагалися працювати віддалено, то насамперед необхідно визначитися, в яку нішу ви поринете. Є різні фріланс професії – копірайтер, дизайнер, оптимізатор і так далі.

Крім цього, на біржах фріланса публікуються проекти, з якими саме ви зможете впоратися:

Приклад взятий з біржі Weblancer, до речі, саме там ви зможете знайти перших клієнтів або разову роботу. Саме головне не поспішати йти з реальної роботи, підготувавши надійний фундамент:

 • Фінансовий план. Одна з обов’язків, що покладається на плечі фрілансерів – це фінансове планування. Грубо кажучи, ви стаєте бухгалтером у своєму невеликому справі.

  Щоб не прогоріти і залишатися на плаву, доведеться все обдумати і зважити. Радимо почати з оцінки можливостей і доходів. Спробуйте порахувати, які гроші ви приблизно будете отримувати і, скільки вам буде достатньо для життя. При необхідності, шукайте капітал, щоб жити поки розвиваєтеся.

 • Офіс на дому. Робота фрілансера практично не відрізняється від діяльності більшості офісних працівників. Потрібно виконувати певні функції і отримувати за це оплату.

  Звичайно, турбот з’являється набагато більше і як мінімум, доводиться мотивувати самого себе. Від продуктивності залежить дохід, тому доведеться зробити повноцінне робоче місце, де вам буде зручно перебувати і де вам ніхто не перешкодить.

 • Корисні контакти. Спілкуватися фрілансеру доводиться часто і багато, тому краще заздалегідь налагодити контакти і зібрати клієнтську базу. Повинно бути, хоча б кілька людей, які постійно до вас звертаються і готові порекомендувати вас своїм знайомим.

  Якщо замовлень не буде, доведеться туго, репутація вирішує все. Не йдіть з роботи, поки видалені заробітки не почнуть приносити стабільний дохід.

 • Фріланс – твій бізнес. Не важливо, які саме послуги ви надаєте, ваша діяльність це повноцінний бізнес. Ставитися до неї треба відповідно, щось вкладаючи, розвиваючись і так далі.

  Наприклад, для розвитку справи, багато підприємців покращують товари. У вашому випадку – це товар робота. Продовжуйте вчитися, щоб результат ваших праць став ідеальним. Чим вище якість, тим швидше вдається набрати популярність.

 • Правильні ціни. Один із частих бар’єрів для новачків – це оцінка праці. Складно придумати ціну за намальовану аватарку в групу ВК або розміщення 20 оголошень на дошках, що вже говорити про допомогу в просуванні сайту.

  Спиратися треба на пару факторів, це середні розцінки і рівень вашого професіоналізму. Просто зайдіть на біржі фріланса і подивіться, скільки просять інші фахівці з такої ж репутацією за свою роботу.

 • Поглиблення у фріланс. Що точно потрібно зробити до переходу на фріланс, так це забезпечити все необхідне і з головою зануритися в обрану нішу. Створюйте різні електронні гаманці, реєструйте різні контакти, складайте портфоліо і паралельно розбирайтеся в тонкощах віддаленої роботи.

  Для цього вам знадобиться наша стаття «Фріланс – стабільна робота в інтернеті».

 • Перетворити роботу на дому через інтернет в стабільну діяльність і добре заробляти цілком реально. Спочатку потрібно розвиток, тому краще поєднувати роботу з реальною і тільки коли ви не будете встигати виконувати отримані замовлення, є сенс задуматися про перехід на фріланс.