Плюси і мінуси Flash сайтів

Технології створення сайтів не стоять на місці і поступово вони стають все більш складними і досконалими.


Зараз багато вивчають Flash, так як з його допомогою можна створювати самі сміливі проекти. Але перед тим як думати про розробку сайту на флеш, потрібно оцінити всі його переваги та недоліки.

Плюси і мінуси Flash сайтів ми пропонуємо в цій статті, щоб кожному нашому читачеві було простіше визначитися з тим, чи варто використовувати цю технологію.

Взагалі, вивчати Flash корисно, так як можна заробити на Flash ігри, розробляти під замовлення банери, створювати окремі елементи сайтів і займатися іншою роботою.

Flash – це технології майбутнього?

Буде флеш активніше використовуватися у майбутньому, поки залишається загадкою. Спори про це ведуться постійно і деякі вважають, що HTML 5 цілком замінює цю технологію.

Зробити свою думку ви зможете тільки після того, як оціните всі плюси і мінуси Flash:

Плюси створення сайтів на Flash:

 • зовнішнє оформлення сайтів із застосуванням цієї технології в рази краще. Тільки уявіть дизайн ресурсу, де інтерфейс схожий з інтерфейсом якого-небудь додатка або простої гри;
 • за рахунок барвистого оформлення і всіляких фішок, увагою відвідувачів набагато простіше маніпулювати;
 • створені на флеш сайти виділяються з сірої маси, тому можете не сумніватися, що відвідувачі запам’ятають ваш проект;
 • за рахунок нових технологій, розробники отримують масу додаткових можливостей. Наприклад, можна запускати потокове аудіо і відео, застосовувати векторну анімацію і так далі;
 • автономність сайту теж відноситься до плюсів. Один раз завантаживши ресурс, відвідувач може повноцінно ним користуватися з мінімальною витратою трафіку.

Якщо розглядати функціональність Flash технологій, можна перераховувати плюси до нескінченності. Тим не менш, створених сайтів на флеш не так багато, а причиною цього є безліч мінусів.

Мінуси створення сайтів на Flash:

 • пошукові системи ще не навчилися індексувати флеш сайти, що є основною трудністю в їх просуванні;
 • редагувати вміст такого сайту в рази складніше;
 • на повну розробку Flash сайту буде потрібно дуже багато часу і без високого рівня знань, нічого не вийде;
 • відвідувачам доведеться довго чекати, поки завантажиться сайт (у порівнянні з іншими майданчиками);
 • щоб працював Flash в браузері повинен бути встановлений спеціальний плеєр (іноді його немає або він не працює);
 • якщо замовляти розробку такого сайту або навіть його частину, це обійдеться в круглу суму.

Розробка сайтів з застосуванням Flash має місце бути, але краще не використовувати це, при створенні інформаційних ресурсів.

На них все має бути коротко і ясно, щоб людина швидко знайшов необхідну інформацію. Для чого ж тоді використовувати такі ресурси? Наприклад, для промо-сторінок, ігор, презентацій.

Якщо у вас вже є знання в області Flash, використовуйте їх для отримання прибутку. Заробіток на відеокурсу – відмінний варіант для застосування своїх навичок.

Професіонали не рекомендують запускати звичайні сайти на флеш, а найчастіше вони пояснюють це тим, що з’явиться багато проблем з просуванням.

Якщо ви хочете реалізувати незвичайний проект, то краще впроваджуйте на сайт елементи за рахунок Flash технологій. Так ви зможете запустити цікавий ресурс, не створюючи собі зайвих труднощів.