Пошуковий спам, що це таке?

Після створення сайту кожен вебмайстер вступає на стежку війни з іншими власниками ресурсів, за перші місця в пошуковій видачі.


Як мовиться, на війні всі засоби хороші, але якщо використовувати заборонені методи, пошукові системи можуть навпаки знизити сайт у видачі, тому потрібно чітко знати, чим можна користуватися, а що не можна.

Пошуковий спам, що це таке? Один з методів впливу на результати в пошукових системах.

Як правило, пошуковим спамом є сайти і окремі сторінки, так чи інакше містять неправдиву інформацію і створювані для відвертої реклами або обману користувачів.

Види пошукового спаму

Правилами ПС давно встановлено заборону на використання пошукового спаму. Незважаючи на це, багато людей продовжують користуватися ним.

На свій страх і ризик використовується чорне SEO і тисячі майданчиків з-за цього потрапляють під фільтри. Щоб випадково не нашкодити сайту і не робити зайвих спроб обдурити пошукові системи, краще розібратися, що відноситься до пошукового спаму:

  • дорвеї (сторінки, що створюються для перенаправлення трафіку);
  • використання тегів, які не мають відношення до Зміст у сторінки;
  • перевищення концентрації ключових слів;
  • установка невидимого тексту;
  • покупка посилань і створення невеликих сайтів для посилальної маси;
  • обмін посиланнями і отримання посилань з линкопомоек;
  • клоакінг (підміна вмісту сторінки);
  • створення сайтів та сторінок з однаковим вмістом.

За використання одного з цих методів, можна потрапити під фільтри і не тільки втратити хороші позиції, але і зовсім пропасти з видачі.

Саме із-за пошукового спаму всі ми відчуваємо труднощі при пошуку необхідної інформації. Навіть якщо вони є, то вдається її відшукати лише на 2-3 сторінки, але пошукові системи намагаються це виправити.

Раніше пошукові системи могли спиратися на посилальну масу, ключові слова і кілька інших важливих параметрів. Недобросовісні вебмастера зловживали методами оптимізації, тому тепер пошукові боти стали набагато розумнішими.

Використовувати пошуковий спам заборонено і нерідко це використовується для усунення конкурентів. Якщо ви виявите, як якийсь сайт порушує правила, можете поскаржитися на нього в Google на цій сторінці.

Пошуковикам потрібно допомагати робити видачу більш якісною, проаналізувати кожен сайт вони просто не встигають, так і вебмастера придумують нові хитрощі, щоб зайняти ТОП результати.