Потрібна мобільна версія сайту?

Зміст

  • Чи варто додавати мобільну версію сайту?
    • Кому точно не потрібна версія для мобільних пристроїв?

Сучасні вебмастера намагаються йти в ногу з часом і постійно враховують розвиток технологій.

Сьогодні одним з активно розвиваються напрямків у віртуальному середовищі, є мобільний інтернет. Величезна кількість людей купують мобільні пристрої для виходу в інтернет, причому відсоток таких користувачів зростає з великою швидкістю.

Потрібна мобільна версія сайту? Перед таким питанням встають багато вебмастера. З одного боку, зайвою вона точно не буде, але з іншого – це додаткові витрати й додаткові зусилля. Відразу хотілося б сказати, що далеко не для всіх ресурсів обов’язково потрібно створювати мобільну версію, в деяких випадках від неї немає сенсу.

Чи варто додавати мобільну версію сайту?

Тематика проекту відіграє ключову роль. Якщо сайт розважальний або призначений для молоді, то мобільна версія може стати відмінним кроком до розвитку майданчика. Представники молодої аудиторії набагато активніше користуються сучасними технологіями, тому для них можна розробляти окрему версію.

Щоб переконатися в необхідності розробки нової версії вашого проекту, обов’язково оцініть статистику. Різні лічильники дозволяють легко і швидко визначити відсоток відвідувачів, які приходять з мобільних пристроїв.

Перед тим як спиратися на статистичні дані, обов’язково перевірте, чи коректно відображається ваш сайт в різних дозволах, адже відсоток може бути занижений, якщо з мобільних пристроїв ваш ресурс недоступний.

Кому точно не потрібна версія для мобільних пристроїв?

Для проектів на серйозні тематики можна і не створювати додаткову версію. Наприклад, якщо ви уявляєте на сайті дані про ландшафтному дизайні, різні графіки, повноцінні плани будівництва і тому подібну інформацію, то навряд чи відвідувачі будуть використовувати мобільні пристрої для відвідування.

Відсоток відвідуваності з мобільних пристроїв буде обов’язково, але це швидше будуть люди, які шукають просту інформацію та швидкі відповіді на питання, а не ті, хто дійсно вирішив скористатися даними з вашого сайту.

Перед тим як приступати до розробки ще однієї версії сайту, обов’язково відповідайте на питання – а чи потрібна вона вашим відвідувачам. Якщо це не так важливо, то можна і не витрачати сили на додаткову роботу, тим більше ваша майданчик може бути, отже коректно відображається на екранах з різним дозволом.