Принципи розробки дизайну сайту

Оформлення сайту, є одним з обов’язкових дій, при розробці якісного ресурсу.

Від того, наскільки привабливий і зручний дизайн ви зможете намалювати», частково залежить успіх розвитку майданчика. Новачки часто про це забувають, а більшість взагалі користуються безкоштовними шаблонами.

Щоб сайт був перспективним і активно набирав популярність, його оформлення має бути виконано на найвищому рівні. Але навіть якщо вебмастера вирішують самостійно створювати дизайн або замовляють у фрілансерів, вони допускають помилки.

У цій статті будуть представлені основні принципи розробки дизайну сайту.

Як потрібно працювати над дизайном сайту?

1. Формулювання цілей.
Для початку необхідно визначитися з чіткою метою. Також як і при розробці сайту, вам потрібно буде встановити собі певні цілі, щоб в кінцевому підсумку ваш дизайн допомагав вам досягти потрібних результатів.

Наприклад, якщо ви створюєте ігровий блог, щоб зливати трафік через партнерські програми онлайн ігор, то заздалегідь подумайте над тим, наскільки оформлення вашого сайту підходить для цих цілей.

Сформулюйте чіткі цілі і випишіть їх в окремий документ. За рахунок цього вам буде простіше вибирати напрям думок, а при необхідності ви зможете передати цей список фрілансеру.

2. Послідовна розробка.
Починається створення дизайну (шаблону), з розробки макету. Це обов’язковий етап, на якому необхідно заздалегідь усе передбачити. Якщо ви замовляєте дизайн, то обов’язково узгодьте з виконавцем, своєчасне ознайомлення з макетом.

У процесі створення макета і його перевірки, вам необхідно визначити:

  • які розділи будуть на сайті;
  • як буде налаштована зв’язок між сторінками;
  • де і які віджети будуть встановлені;
  • як буде розташовуватися меню;
  • які розміри будуть у різних блоків;
  • що буде відображатися на різних сторінках;
  • як буде змінюватися дизайн, при додаванні різного контенту, великого тексту і т. д.

Є маса інших важливих моментів, а на їх перерахування знадобилося б надто багато часу. Простіше кажучи, макет вже повинен відображати ваше уявлення про оформлення ресурсу.

3. Відображення даних.
Сьогодні активно створюються сайти з текстовим контентом. Відвідувачі таких ресурсів, проводять на них багато часу, вивчаючи матеріали. Це обов’язково потрібно враховувати, адже якщо буде напруга на очі, буде незручно користуватися навігацією або щось постійно буде відволікати від читання, це може негативно позначитися на поведінці відвідувачів.

Ще до того, як ви встановите дизайн для свого ресурсу, спробуйте додати кілька текстів і самостійно їх прочитати. Деколи, навіть власники сайтів, які існують не один рік, дивуються, що на їх майданчику взагалі неможливо вивчати текстовий контент і розуміють, де вони допустили помилку.

На розробку повноцінного і якісного дизайну сайту потрібно багато часу і не потрібно поспішати, наскільки сильно би вам не хотілося швидше запустити проект. Необхідно передбачити всі тонкощі web-дизайну заздалегідь.