Робота копірайтером в штаті

Про роботу в сфері копірайтингу ми нерідко розповідаємо на блозі Workion і пропонуємо новачкам спробувати себе у якості автора з написання статей для сайтів.

З такими біржами як Advego і Etxt можна постійно знаходити клієнтів і стабільно заробляти гроші, але така робота має ряд особливостей.

Робота копірайтером в штаті – ні, дякую, саме так повинен відповідати професіонал на пропозицію про постійну роботу, наприклад, у веб-студії. Чому? – Заперечить зараз більшість, але цьому є кілька аргументованих пояснень.

Чому робота в штаті не для копірайтера?

Може бути, працювати в штаті і допомагає домогтися стабільності, а для фрілансера це важливо, але мінусів у такої діяльності більше:

  • Фіксований дохід. Як і багатомільйонна маса працівників офісів, ви не зможете стрибнути вище голови і заробити пристойні гроші. Як правило, працюючи в штаті, встановлюється певна заробітна плата, а багато хто хоче розслаблятися, коли терміново гроші не потрібні і навпаки, занурюватися в роботу при появі проблем.
  • Постійний контроль. Цей мінус можуть вважати плюсом багато авторів, не здатні мотивувати самого себе. Якщо для того, щоб зайнятися справою, вам потрібен «копняк» від керівництва, ви недостойні, називати себе професіоналом. Кожен досвідчений копірайтер вміє налаштовуватися на роботу і слід чіткому робочим графіком.
  • Ніякої слави. Щоб домогтися серйозних успіхів в копірайтингу, необхідно нарощувати популярність. Працюючи в штаті, про популярність можна забути, вся слава дістанеться не вам, а бренду веб-студії або іншої компанії, в якій ви працевлаштовані.
  • Важкі завдання. Якщо вільний копірайтер може легко відмовитися від складного замовлення, то працівник штату просто зобов’язаний виконувати всі вимоги керівництва. Всі автори знають, що іноді приходять замовлення, від яких краще відмовлятися, ніж втрачати час. Навіть якщо оплата пристойна, потрібно правильно оцінювати свої навички та можливості.
  • Зайва робота. Ви навіть не уявляєте, наскільки дратують постійні прохання про допомогу співробітників компанії. Ще добре, якщо вам будуть платити за кожне правильно складене лист або короткий анонс, адже іноді прохання будуть безоплатними. Більш того, це сильно відволікає від основних обов’язків.
  • Так що, працювати копірайтером в штаті взагалі не варто? Співпрацювати з компаніями потрібно обов’язково, але краще не набиватися в штат або працювати максимум на чверть ставки.

    Заробляючи, таким чином, час стає вашим ворогом, а якщо з’являться якісь проблеми всередині компанії, ви просто залишитеся без роботи.