Що таке фішинг?

Користувачі інтернету недостатньо захищені, навіть якщо на їх комп’ютерах встановлені сучасні антивіруси.


Деякі способи обману дозволяють шахраям хитрістю здобувати необхідну інформацію. Яскравий тому приклад фішинг, один із способів злому акаунтів в соц. мережах.

Що таке фішинг? Підміна якого-небудь популярного ресурсу, з метою отримання логіна і пароля від профілю жертви.

Застосовується такий спосіб не тільки в соціальних мережах, іноді шахраї копіюють державні сайти, інтернет-банкінг та сайти платіжних систем, а люди, нічого не підозрюючи, передають зловмисникам конфіденційні дані.

Як створюють фішингові сайти?

Легко і просто, заходять на будь-популярний ресурс і повністю його копіюють. Після цього, до фишинговому сайту купується домен, схожий з оригінальним і запускається реклама.

Напевно ви потрапляли на сайти, які відкривають кілька додаткових вкладок автоматично. Серед них можуть бути і фішингові сайти, тому потрібно бути уважним.

Визначити ресурс шахраїв не складно, достатньо подивитися в адресний рядок. Якщо адреса сайту як-то змінений, а не змінений інтерфейс, значить, ви потрапили на фішинговий сайт:

Це простий приклад обману на фішингу. Сайт Вконтакте нічим не відрізняється від оригінального, але в адресному рядку можна помітити, що домен не той.

Найчастіше люди не помічають обману, так як вводять дані і натискають «Увійти», а після цього їх направляють на офіційний сайт, де вони вже були авторизуватись.

Частина сайтів, створених для фішингу, вже блокуються, але ймовірність стати жертвою залишається. Дізнайтеся, як убезпечити свій браузер, щоб добре захиститися від шахраїв.

Сучасні браузери й антивіруси вже збирають бази фигинговых сайтів, щоб при переході на них, користувачі отримували повідомлення.

Тим не менш, зловмисникам вдається обійти захист і в мережі щодня з’являються фішингові сайти величезними партіями. Тому, необхідно бути уважним.

Фішинг – далеко не єдиний спосіб злому акаунтів. Деякі зловмисники отримують паролі шляхом підбору, вірусів та інших хитрих способів.

Подивіться статтю про те, як захистити паролі від шахраїв, де ми розповідали про спеціальну програму, в яку можна додати дані і підвищити їх безпеку.