Що таке кредит

9-21-2021

Кредит-це можливість придбати необхідні речі або послуги швидше, проте недобросовісний кредитор здатний лише посилити фінансові проблеми позичальника і позбавити його можливості отримати бажаний товар. Тому варто уважно поставитися до оформлення кредиту. Також хочемо порекомендувати почитати як оформити кредит цілодобово на сайті , тут тільки найкращі умови кредитування .

Кредит — що це таке простими словами

Кредит-це надання грошових коштів банком в борг на умовах зворотності.

1. В першу чергу про кредит варто знати чотири його основні властивості. Це зворотність-позичальник може взяти певну суму, однак при цьому він бере на себе зобов’язання їх повернути. Платність-яким би вигідним не був кредит-це завжди послуга з боку банку, і за неї потрібно платити. Терміновість – при оформленні кредиту строго обумовлюються терміни, в які позичальник буде його віддавати. Диференційованість-особливий підхід в кожній окремій ситуації.

Функції кредиту полягають в перерозподілі коштів і допомоги при розвитку організації або ж підтримці добробуту сім’ї.

Кредит може бути цільовим або нецільовим. Нецільовий кредит являє собою позику, яку позичальник витрачає на свій розсуд, не погоджуючи це з банком. Цільові кредити розрізняються на кілька видів, залежно від мети, заради якої їх беруть:

 • іпотечний кредит;
 • автокредит;
 • земельний кредит;
 • споживчий кредит;
 • освітній кредит;
 • брокерський кредит;
 • інші.

Також можна розділити кредити на кілька типів залежно від того, яким чином кошти надходять позичальникові:

 • кредит готівкою;
 • на карту;
 • кредитна лінія.

Умови отримання кредиту

Умови, на який позичальник може отримати кредит, сильно розрізняються в залежності від банку, фінансового стану самого позичальника і цілей, для яких оформляється кредит.

Банки пропонують різноманітні умови кредитування, в тому числі кредит пенсіонерам, на термінові цілі, інший варіант-кредит, процентна ставка якого стає більш-менш вигідною в залежності від кількості наданих документів.

При оформленні кредиту в будь-якому банку потрібно заповнити анкету позичальника і зв’язатися зі співробітником банку. Для цього існує онлайн заявка на кредит, крім того, деякі банки дозволяють оформляти кредит повністю онлайн, однак при оформленні позики на велику суму швидше за все буде потрібно відвідати відділення банку.

Далі співробітник банку виходячи з даний позичальника визначить умови кредиту, такі як процентна ставка і кредитний ліміт. Кредит буде тим вигіднішим, чим ефективніше позичальник зможе довести, що він буде в змозі повернути борг. А це означає, що банк перевірятиме платоспроможність клієнта, в тому числі в довгостроковій перспективі. Для цього банк запитує у позичальника певні документи.

Кредит без довідок – це також доступний варіант, який пропонують багато банків, в числі яких втб, росбанк, московський кредитний банк.

Після оформлення кредиту позичальник повинен поступово повертати борг відповідно до графіка платежів. Необхідно максимально точно оплачувати кредит, оскільки в разі прострочення і серйозної несплати кредитна історія позичальника погіршиться, що вплине на всі його подальші спроби оформити кредит в будь-якому банку. Кредит з поганою кредитною історією можливий, проте швидше за все він буде далеко не таким вигідним, як кредит для позичальника, який ніколи не пропускав платежі.

Що таке рефінансування кредиту?

Рефінансування кредиту може стати прекрасним способом погасити борг. У цьому випадку рішення полягає в оформленні нового кредиту, який дозволяє погасити старий кредит.

Рефінансувати можна один кредит іншого банку:

 • споживчого;
 • іпотеки;
 • автокредиту;
 • кредиту готівкою.

Розрахунок кредиту

І ще один корисний інструмент, який представлений багатьма банками онлайн-це калькулятор, за допомогою якого можна розрахувати кредит без допомоги співробітника банку. Таким чином, можна ввести свої дані на сайті банку, і уточнити, наскільки вигідним буде той чи інший кредит, в залежності від можливостей і запитів кожного окремого позичальника.