Що таке QIWI чек?

Зміст

  • Де взяти чек ківі?
    • Термінал не видав чек ківі, що робити?

Системи електронних платежів в інтернеті стали настільки популярними, що через них щодня відбуваються тисячі транзакцій.


Люди оплачують кредити, щось купують, переводять гроші за надані послуги і так далі. Одна тільки платіжна система QIWI щодня обробляє мільйони операцій.

Що таке QIWI чек і навіщо він потрібен? Деякі клієнти цієї компанії навіть не знають, що за чеки можуть бути після платежів, проведених через інтернет.

Одна справа, коли платиш, через мультикассу, де видається чек, зовсім інша справа онлайн платежі, хоча і для таких операцій передбачені квитанції.

Де взяти чек ківі?

Особисто мені знадобився чек по оплаті через QIWI, коли я співпрацював з одним із фрілансерів. Замовлення на розкручування груп у соціальних мережах, а після переказу коштів, виконавець попросив назвати код операції.

Він вказується в чеці, але на руках його не було, тому довелося трохи «поритися» в інтернеті.

Якщо переклад виконувався через електронний гаманець, ви в будь-який момент можете зайти в історію платежів і отримати чек. Для цього, авторизуйтеся на сайті QIWI і натисніть «Історія»:

Якщо в останніх платежах нічого не відображається, виберіть потрібний період (згадайте, коли виконувалася операція):

Потім відкриється таблиця з історією всіх переказів. Знайдіть платіж, і праворуч від нього натисніть «Друкувати чек»:

Відкриється інструмент для роздруківки, просто натисніть «Скасувати» і побачите звичайне зображення з чеком:

Цей чек можна скопіювати і зберегти на комп’ютері, щоб потім роздрукувати. У ньому зазначаються всі деталі платежу, в тому числі і код операції ківі.

Що це таке? Це унікальний ідентифікатор, за яким можна знайти дані про платіж. Як бачите, в чеку QIWI навіть є печатка, тому краще роздруковувати його на кольоровому принтері.

Термінал не видав чек ківі, що робити?

Ви користувалися мультикассой і чек не вийшов? Цю проблему можна вирішити тільки через технічну підтримку. Витратьте кілька хвилин, щоб створити ківі гаманець і після цього увійдіть до нього. В верхній частині сайту посилання «Допомога»:

Після цього потрібно вибрати блок із зверненням в технічну підтримку ківі:

Ви користувалися терміналом, отже, на наступному кроці потрібно вибрати відповідний розділ питань:

Проблеми з квитанціями про оплату з’являються досить часто, тому тут вже створений спеціальний розділ:

Заключний крок до вирішення проблеми, це заповнення спеціальної форми. Вказуйте усю необхідну інформацію, щоб оператори змогли знайти вашу операцію:

Через деякий час з вами зв’яжуться представники компанії і вирішать проблему. Можливо, у вас виникнуть труднощі при заповненні даних про терміналі. В такому випадку, можете використовувати будь чек з тієї ж мультикассы або підійшовши до неї, знайти розділ з інформацією.

Платіжний інструмент QIWI дійсно хороший, але можна користуватися і іншими платежами, наприклад, Payeer (як створити Payeer гаманець).

Намагайтеся зберігати чеки до моменту оплати, випадки бувають різні і іноді складно довести, що ви дійсно переводили гроші.

А ще краще, закидайте з терміналу гроші на свій рахунок і вже з нього робіть транзакції. В цьому випадку у вас завжди будуть докази (в історії платежів).