Що таке релевантність сайту і як її підвищити?

Зміст

 • Релевантність сторінок, наскільки вона важлива?
  • Релевантність запитів та інформації
  • Як перевірити релевантність сайту?

Зайняти перші місця в пошуковій видачі мріє кожен вебмастер. Проте всім це точно не вдасться, адже в Топі всього 10 позицій, а щоб дістатися до цього п’єдесталу доводиться багато і активно працювати.


В першу чергу необхідно зробити такий майданчик, щоб пошукові системи визнали ресурс кращим для користувачів.

Що таке релевантність сайту і як її підвищити? Саме слово релевантність означає відповідність. Релевантність простими словами – це підходить під сторінка запит.

Пошуковці намагаються надавати кращу інформацію в пошуку, тому вони оцінюють релевантність та інші чинники, щоб правильно розташувати сайти у видачі.

Релевантність сторінок, наскільки вона важлива?

Просування сайту вимагає професійного підходу. Якщо не розбиратися в SEO, то хороші позиції ніколи не отримати.

Наприклад, при просуванні сайту за запитом «аналіз релевантності» необхідно підготувати оптимізовану сторінку, на якій буде викладена вся необхідна інформація в максимально розгорнутому форматі.

Дані повинні повністю розкривати тему, заявлену в заголовку. Оцінюється відразу багато факторів, але найголовніше – це відповідає сторінка на запит при пошуку.

Користувачам потрібно щось конкретне, вони можуть використовувати різні ключові слова, за ним пошуковий робот знаходить кращі результати.

Сумніваєтеся у своїх силах або просто не хочете розбиратися в цьому? Дізнайтеся, де замовити просування сайту.

Уявіть себе на місці пошукових систем. Вам потрібно надати користувачам кращі сторінки, щоб вони знайшли потрібні дані. Як би ви їх вибирали? Напевно б перевіряли відповідність інформації до запиту, саме це і є релевантністю. Її треба підтримувати на кожній сторінці, щоб вийти в ТОП.

Релевантність запитів та інформації

Пошукові боти не вивчають текст, вони спираються на інші показники при оцінці релевантності. Використовується багато різних факторів, якщо ви хочете добитися максимальної релевантності, враховуйте ці моменти:

 • тема сторінки прив’язана до загальної тематики сайту;
 • на сторінці встановлені ключові слова;
 • використовується нормальна концентрація ключових слів;
 • у підзаголовках використовуються ключові слова;
 • текст грамотно відформатовано, в ньому немає помилок;
 • тег Tiile і Keywords заповнений, у них теж ставляться ключі;
 • деякі ключові слова ставляться в розмитому вигляді (змінено рід, відмінок, число і т. п.);
 • чим більше обсяг статті, тим краще (тільки без води);
 • заголовки в тексті зазначаються тегами (H1);
 • в адресі сторінки знаходиться те ж, що і в заголовку.

Потрібно показати пошуковій системі, що ваша сторінка гідна того, щоб займати перше місце за певним запитом. Система релевантності гранично проста, затачивай сторінки під вибрані ключові слова, тоді з’явиться можливість зайняти перші позиції видачі.

Як перевірити релевантність сайту?

Самостійно оцінити відповідність запиту до сторінки складно, навіть для професіонала. У статті про те, як оптимізувати пост блогу ми вже розповідали про один корисний сервіс. Називається він Megaindex і через нього можна легко перевірити відповідність тексту на будь-якій сторінці.

Спочатку потрібно зареєструватися і додати свій сайт. Також потрібно вибрати регіон, а після цього вказати ключові слова, за якими виконується просування:

Додавайте скільки завгодно запитів, сторінки з сайта будуть обрані автоматично. Через кілька секунд з’явиться таблиця, в якій нас цікавить стовпець «Текст сторінки». Там вказується відсоток релевантності і якщо сторінка не повністю підходить під запит, ви відразу ж про це дізнаєтеся:

Як бачите, одна сторінка на запит «заробіток від 100 рублів» недостатньо добре оптимізована. Текст сторінки оцінений лише на 49%, а щоб це виправити, потрібно розібратися з причинами.

Тиснемо на показник відсотків і система видає нам повну інформацію про те, що потрібно зробити:

Проблеми визначено, зручно, що тут же дається посилання «Як виправити», можна подивитися інструкцію для підвищення релевантності. Прислухайтеся до рекомендацій сервісу і виправляйте все, щоб стало 100%. Навіть новачки повинні з цим впоратися, адже надаються зрозумілі пояснення.

На сайті необхідно розміщувати не просто цікаві статті, а SEO копірайтинг.

Релевантність пошукових систем для багатьох залишається загадкою, але розібратися в цьому легко. Якщо ви будете серйозно підходити до кожного посту на сайті, точно займете високі позиції і легко обійдете конкурентів. Слідкуйте за тим, щоб була висока релевантність, для цього навіть створено спеціальний сервіс.