Що таке світові резервні валюти?

Зміст

 • Резервна валюта, чого її використовують?
  • За якими критеріями вибирають МРВ?
  • Які бувають світові резервні валюти?

Грамотний інвестор, який розраховує на досягнення успіху, повинен постійно удосконалювати свої навички.


Якщо ваша діяльність пов’язана з вкладами валюти (наприклад, ви торгуєте бінарними опціонами), значить, доводиться постійно стежити за новинами і розбиратися у складних термінах.

Що таке світові резервні валюти? Не так давно, юань як світова резервна валюта почала використовуватися, а разом з цим підвищився інтерес до цього напрямку. Багато наші постійні читачі інвестують в міжнародні валюти, тому ми вирішили висвітлити цю складну тему.

Резервна валюта, чого її використовують?

Ми постараємося пояснити все так, щоб навіть новачок отримав загальне уявлення про даному терміні (для зручності будемо скорочувати його МРВ).

У всіх країнах є Центральний банк, його діяльність спрямована на регулювання економічних моментів. Зокрема, він створюється для підтримки національної валюти.

Щоб можна було керувати котируваннями (що таке котирування), Центробанк містить спеціальний баланс, використовуваний для проведення різних маніпуляцій.

Напевно ви чули про золотий резерв країни, це практично те ж саме, тільки всі активи переводяться в золото, щоб було зручно їх зберігати.

Крім золота, активи зберігаються в різних світових резервних валютах. Як говориться «Не зберігай всі яйця в одному кошику». Держава прекрасно розуміє, наскільки ризиковано тримати однакові активи, тому намагається розподіляти їх на кілька частин.

Надалі світові резервні валюти використовуються для коригування курсу національної валюти, проведення міжнародних угод, а також в цілях інвестування.

За якими критеріями вибирають МРВ?

Уряд країн самостійно визначає, які МРВ використовувати. Щоб забезпечити надійність, використовуються найбільш стабільні валюти з мінімальною інфляцією, такі як долар. В іншому випадку, це може завдати шкоди економіці.

Існує міжнародний валютний фонд, який знаходиться в США і через нього встановлюються нові МРВ. Вибираються вони по безлічі критеріїв, але тут є кілька основних факторів – це розвиненість економіки і її масштабність.

Наприклад, у 18 столітті англійський фунт був найпопулярнішою світовою валютою. У Великобританії була найбільш розвинена економіка. Долар прийшов до нього на зміну тому, що використовувався в більш крупних масштабах.

Нова світова резервна валюта Юань є відмінним прикладом. Китай розвивається бурхливими темпами, нарощує оберти виробництва, весь час підвищує імпорт і так далі. Тому в додаванні його національної валюти в список МРВ нікого не дивує.

Які бувають світові резервні валюти?

За рахунок загальної статистики використовуваних валют можна зробити висновки про те, в які гроші краще інвестувати свої активи. Ось як на сьогоднішній день виглядає список світових резервних валют:

 • Американські долари.
 • Євро.
 • Англійські фунти.
 • Японські ієни.
 • Швейцарський франк.
 • Китайські юані.
 • Крім цього, є спеціальна валюта, яку використовує міжнародний валютний фонд. Вона складається з кількох національних валют в наступних обсягах:

  • 41.73% – американський долар.
  • 30.93% – європейські євро.
  • 10.92% – китайські юані.
  • 8.33% – японські єни.
  • 8.09% – англійський фунт.

  Спеціальні засоби запозичення (СДР) почали використовувати з 1969 року, створив їх МВФ для вирішення глобальних проблем. Навряд чи вам буде не так цікаво, як ТОП-10 країн за обсягом резервів:

  Як бачите, Китай знаходиться на першому місці, ця країна вже кілька років займає лідируючу позицію, вона активно розвивається, тому її валюту і взяли в список МРВ.

  Якщо ви плануєте вкладати у валюту на невеликий термін, то потрібно розглядати не найстабільніші, а волатильні валютні пари.

  Розвиватися треба кожній людині, адже межі розуму немає, а вже тим більше в сфері економіки. Активи багатьох інвесторів пов’язані з валютами, а щоб не залишитися банкрутом, потрібно постійно змінювати свої резерви, згідно тенденціям, як це роблять великі держави.