Техніка Scrum для фрілансерів

Зміст

  • Методика Scrum допомагає фрилансеру?
    • Як застосувати Scrum приватному фрилансеру?

Фрілансерам потрібно виробляти власну стратегію для підвищення продуктивності. Доходи професіоналів з цієї галузі прямо залежать від обсягу виконаної роботи.

Є маса різних хитрощів, що допомагають економити час і грамотно розподіляти обов’язки. Не варто їх недооцінювати, адже не даремно у великі компанії влаштовують менеджерів.

Техніка Scrum для фрілансерів – побудована на чіткому розподілі всіх етапів розробки проекту.

Після прийняття замовлення необхідно розділити обов’язки на спринти, вони стануть певними етапами в роботі. Між ними будуть проміжки для виконання додаткової роботи і спілкування з клієнтом.

Методика Scrum допомагає фрилансеру?

Щоб було простіше розібратися в цьому, давайте розглянемо конкретний приклад. Припустимо, групі будівельників дається об’єкт, і замовник встановлює певні часові рамки.

Бригадир починає складати план роботи, в якому прописуються обов’язки кожного професіонала з його команди. При цьому, справи розділені на етапи.

Приміром, у електрика поставлено завдання поставити вимикачі, монтажника – встановити натяжна стеля, а у сантехніка, замінити всі труби.

Вони починають виконувати конкретну роботу і не відриваються від неї, поки не закінчиться час спринту. Його встановлює сам бригадир, тому фахівці ще й намагаються вкластися в термін.

При цьому повністю виключається спілкування з клієнтом на час спринту. Тільки по завершенню виконаного завдання, можна поговорити з замовником.

Завдяки методиці Scrum вдається економити час і не відволікатись на сторонні турботи. Кожен займається своєю справою і виконує певні дії, у встановлені терміни. Чи зручно це? Звичайно, адже чітко поставлена мета завжди мотивує працівника.

Як застосувати Scrum приватному фрилансеру?

У прикладі розглядається командна робота, як застосувати цю техніку фрилансеру? Щоб вона почала працювати, вам доведеться виконувати функції професіонала і бригадира.

Після прийняття замовлення, складайте план роботи і розділіть її на етапи. Спринти стануть для вас відправною точкою.

Виконавши один з них, оцінюйте прогрес, спілкуйтеся з клієнтом, виконуйте додаткову роботу. Почавши наступний спринт необхідно забути про все і з головою зануритися в роботу.

До кожного етапу повинна бути складена чітка мета, яка досягається за відведений час. В залежності від виду роботи, спринти можуть займати різний час (від тижня до місяця).

Якщо ви все ще працюєте на звичайній роботі, читайте статтю про те, як піти з офісу у фріланс. Перехід повинен бути плавним, інакше можуть з’явитися фінансові проблеми.

Підвищення продуктивності в системі Scrum дійсно працює, так як знижуються відволікаючі фактори.

Якщо ви хочете вийти на високоприбуткові видалені заробітки, то вам доведеться навчитися і багатьом іншим хитрощам, а почати краще всього з розбору 9 помилок фрілансерів, дізнайтеся, де лежать граблі і обходьте їх.