Управління сімейним бюджетом

Нікому ще не вдавалося досягти успіху без грамотно управління грошима.


У кожного з нас є основний дохід, нехай і не великий, але навіть цією сумою потрібно навчитися керувати. Подібно невеликому бізнесу потрібно розподіляти гроші, вести звітність, планувати і так далі.

Управління сімейним бюджетом допомагає економити, так як при складанні спеціальних таблиць, можна відстежити, куди витікають гроші і на чому краще обмежитися.

Навчіться керувати бюджетом, і ви відразу помітите, як поліпшилося фінансове становище. Дана стаття допоможе вам у всьому розібратися, і ви отримаєте шаблон, щоб вести домашню бухгалтерію.

Сімейний бюджет – твій невеликий бізнес

Уявіть, що ви керуєте не доходами (витратами) сім’ї, а займаєтеся економікою невеликої країни. Гроші приходять з різних джерел і витрачаються на різні потреби.

Під час кризи правильне управління грошовою масою як ніколи актуально. В цілому, це не так складно, починайте аналізувати всі витрати і доходи, щоб потім скласти план і побудувати графік.

Для початку потрібно скласти звітність за місяць, це допоможе побачити загальну картину і прийняти правильні рішення. Тобто продовжуйте жити також як і зараз, але ведіть статистику, щоб потім розібратися, що саме потрібно змінити.

Самий зручний спосіб контролювання сімейних грошей – це складання докладного звіту. Можете створити його в звичайному документі Word чи Excel, а щоб вам було простіше, ось наочний приклад:

Управление семейным бюджетом

Вашої основним завданням буде підвищення суми в останньому рядку. Чим більше ви витрачаєте, тим краще це позначається на бюджеті.

Звичайно, не варто обмежувати себе у всьому, але така таблиця, як мінімум, допоможе позбутися від непередбачених витрат. Кожен раз, коли вам захочеться витратити гроші, згадуйте «Я дотримуюся чітким планом».

Дізнайтеся, як заощадити на покупках – це відмінний варіант для збереження частини бюджету.

Таку таблицю можна заповнювати різною інформацією, але найголовніше – це вказати основні доходи і обов’язкові витрати.

Від погашення кредиту, оплати комунальних послуг або покупки продуктів неможливо відмовитися. Постарайтеся додати абсолютно всі витрати і доходи, ніж детальніше складена таблиця, тим краще.

Як варіант, можна скласти окремі таблиці сімейного бюджету (якщо в сім’ї працює кілька осіб).

Так буде ще простіше дізнатися, хто розтринькує гроші і кому краще не давати багато грошей. Не забувайте в таблиці включати і непередбачені витрати, на це завжди йде близько 10% від прибутку.

Якщо вам постійно бракує грошей і ніяке планування не допомагає, саме час задуматися про додатковий підробіток. Почитайте, як заробити 500 рублів в день, вибирайте відповідні способи і дійте.

Правильне супровід сімейного бюджету може стати одним із способів, щоб накопичити велику суму. Як нею розпоряджатися, вирішуйте самі, але краще вкласти гроші в інтернеті або реальному житті, щоб значно поліпшити фінансове становище і назавжди відмовитися від економії.