Відмінність рерайтингу від копірайтингу

Зміст

  • Копірайтинг та рерайтинг, в чому різниця?
    • Як визначити рерайтинг?

Сфера копірайтингу також як і будь-яка інша ніша заробітку в інтернеті, використовується безліччю недобросовісних людей.

Серед авторів часто зустрічаються користувачі, які не просто пишуть відверто погані тексти, але і зовсім видають рерайтінг за копірайтинг. При цьому визначити такий обман вкрай складно.

Копірайтинг – це авторський текст, створюваний на основі знань самого автора. Рерайтинг – це написання матеріалу з використанням джерела. Добре, якщо виконавець ще провів якісний рерайтінг, адже іноді продаються статті, де просто були змінені деякі слова на синоніми.

Копірайтинг та рерайтинг, в чому різниця?

Між цими двома видами текстів є велика різниця, саме тому копірайтинг продається в рази дорожче. Є два важливих фактора, за яким копірайтинг краще. По-перше, до нього позитивно відносяться пошукові системи. По-друге, ідея не копіюється, а значить, відвідувачі сайту знайдуть щось нове.

Як відрізнити рерайтінг від копірайтингу? Складне питання, адже іноді буває просто неможливо знайти першоджерело, з якого листувалася стаття.

Але авторів потрібно правильно оцінювати і поки ви не переконаєтеся, що він не продає оброблені тексти, а пише їх самостійно, на тривале співробітництво краще не погоджуватися.

Як визначити рерайтинг?

Не так давно програма Advego Plagiatus навчилася визначати відсоток рерайтингу тексту. Це допоможе вам визначити, якщо автор користується джерелами:

Підсвічується рерайтінг, синім, жовтим виділяється неунікальний текст. Іноді програма помиляється, але перевірити це легко. У статусі перевірки можна подивитися, на якій сторінці є схожа інформація:

Понад 50% збігів із зазначеною сторінкою, а щоб перевірити це, достатньо перейти за посиланням і подивитися, схожий куплений вами матеріал на першоджерело.

Програма Advego Plagiatus не завжди визначає рерайтінг, тому вам може знадобитися ще один спосіб пошуку першоджерел. Для цього використайте заголовок матеріалу і додайте його в рядок пошуку Яндекса або Google.

Відкрийте перші 5-10 сайтів з видачі, щоб подивитися, чи є щось схоже. Як правило, рерайтери беруть текст з перших 3х джерел.

Відрізнити якісно виконаний рерайтінг від копірайтингу буває дуже складно, але потрібно робити все, щоб постаратися визначити тип тексту. Ну а якщо ви займаєтеся написанням статей, то не йдіть на ризики і не продавайте переписані статті, рано чи пізно клієнти це помітять і розвиток вашої кар’єри пригальмує.