Вплив домену на успіх компанії

Покупка домену – це проста і швидка процедура, але складнощі з’являються ще до неї. Багато хто не знають, який вибрати домен для сайту, адже варіантів безліч, а хочеться підібрати найкращий.


Як говориться «Як назвеш корабель, так він і попливе», це-гарний вираз, адже підбираючи ім’я сайту, потрібно проявити кмітливість.

Вплив домену на успіх компанії є, багато великі компанії міняли доменні імена, щоб перетворити майданчики.

Наочний тому приклад в Рунеті – це VK і OK, найпопулярніші соціальні мережі вже кілька років користуються новими адресами. По-перше, вони змінили доменну зону, по-друге, зробили саме простими і такими, що запам’ятовуються.

Приклади зміни доменів великих компаній

Є маса прикладів того, як найпопулярніші сайти змінювали свої назви в процесі розвитку.

Зараз ми звикли до таких доменів як Гугл або Твіттер, але спочатку вони не розташовувалися на тих доменів, які зараз використовують.

Ці та інші приклади розглянемо нижче:

 • Google – почнемо із найбільш популярного сайту, пошукача, заснованого в 1996 році. Його організатори навчалися в Стенфордському університеті, тому спочатку сайт був доступний за адресою Google.stanford.edu. Розвивався проект швидкими темпами, тому вже в наступному році був куплений основний адреса (потім також викупили всі домени Google в інших доменних зонах).
 • Twitter – не менш популярний сайт, відомий всім сучасним людям. Коли його запустили в 2006 році, використовували домен Twttr.com (це символи з повідомлень). У майбутньому він був змінений на Twitter, що більш влучне, ось тільки заплатити за домен довелося 7500$, хоча для такої компанії це незначна сума.
 • Facebook – сайт, чий домен практично не змінився. Як і в історії з Google Марк Цукерберг був студентом під час запуску соціальної мережі. Спочатку він називався Thefacebook.com, а його основна назва викупили за 200 000$ в 2005 році. Потім ще викупили домен FB.com операція обійшлася в 8.5 млн. доларів.
 • PayPal – з’явилася платіжна система після злиття двох великих компаній і раніше на неї можна було зайти за адресою X.com.

  Змінити назву, було вирішено для того, щоб зробити його більш звучним і інформативним. Якщо заглибитися в цей випадок, то проведені перевірки показали якусь не стикування домену з платіжкою, крім цього, домен містив порнографічний Зміст .

  Якщо вирішиш підшукати ім’я свого ресурсу, купуй недорогі домени .ru і .рф, іноді реєстратори просять великі гроші не обґрунтовано.

 • Ask – мова йде про популярної зарубіжної пошуковій системі (а не про сайт з питаннями і відповідями, який відомий в Росії). Коли-то вона розташовувалася за адресою AskJeevs.com, але при повторному запуску у 2006 році, вирішили замінити назву на більш звучне. Разом з цим проект отримав нове оформлення.
 • NBCNews – у закордонному сегменті, це найпопулярніший новинний портал. Старий домен MSNBC.com все ще працює, але після завершення співпраці з корпорацією Microsoft вирішили зробити новий домен. Заснували сайт в 1996 році.
 • Perez Hilton – в інтернеті це ім’я знає кожен, особливо в закордонному. Прославився ведучий і блогер своїми публікаціями про зірок. Він створив проект PageSixSixSix.com, але вже в 2004 році довелося шукати нове ім’я, так як назрівало судовий розгляд з New York post’s Page Six через зареєстрованого товарного знака. Так з’явився сайт PerezHilton.com.
 • Overstock.com – дивний випадок стався з цим іноземним інтернет-магазином. Спочатку його власники вирішили полегшити домен і викупили O. co, але з-за цього впали обсяги продажів, тому довелося повернутися до старої назви. Як бачите, скорочені версії не завжди успішні.
 • Навіть великі компанії періодично вирішують змінити назву сайту, щоб його поліпшити. Деякі блогери теж повинні про це задуматися, адже імена з декількох слів важко запам’ятати.

  На нашому блозі є ще цікаве про домени, де розповідається про найдорожчому, довгому, доменне ім’я, і не тільки.