Як опинитися в боргу у МФО, не займаючи грошей

Зміст

 • Онлайн мікрокредити – шахрайські схеми
 • Як уникнути такої ситуації?
 • МФО – потерпілі або співучасники шахраїв?
 • Як захиститися від цього обману?
 • Що робити, якщо ваше ім’я вже оформлений кредит шахраями?

Багато громадяни знають про божевільних відсотках мікропозик, але все одно в безвихідній ситуації звертаються до таких компаній з метою кредитування на невеликий термін (що таке кредит онлайн?).

Однак це не всі «підводні камені» таких організацій.

Насправді навіть самого чесного споживача можуть очікувати дуже неприємні сюрпризи у майбутньому. Вже бували випадки, коли позичальник вчасно виплачує кредит з призначеними відсотками, повністю закриває свій борг, але незабаром з’ясовується, що на ньому висить дуже великий борг.

Звідки він узявся і як насправді працюють багато фінансові компанії, що пропонують жителям швидкі кредити на невеликий термін?

мошенники МФО

Онлайн мікрокредити – шахрайські схеми

Позики без застави, вигідно і швидко! Поява кредитів онлайн дозволило багатьом громадянам оформляти денежныйзайм не виходячи з дому, з мінімальним комплектом особистої документації.

Однак цей переважний чинник створив чудову грунт для шахраїв, які тепер легко заробляють на довірливих громадянах, які бажають оформити кредит таким простим способом.

З яких причин МФО користуються великою популярністю у споживача:

 • кредит оформляється дому онлайн, не вимагаючи відвідування фінансової установи, що значно економить особистий час і нерви;
 • для оформлення позики потрібно заповнити заявку та надіслати скан паспорта;
 • розгляд заявки відбувається дуже швидко, буквально через кілька хвилин на рахунок позичальника вже перераховуються гроші.

Ця простота і підкуповує довірливого споживача. Тепер розглянемо схему, яку часто використовують шахраї з метою збагачення за рахунок інших:

 • володіючи всього однієї ксерокопією паспорта будь-якого громадянина, шахрай може відправити заявку на мікрозайм, тобто, оформити кредит на чужу людину, вказавши особистий номер рахунку для одержання грошової суми;
 • представники фінансової організації при оформленні онлайн кредитів не бачать позичальника по той бік екрану, а тільки вивчають його особисту документацію, а значить, шанси бути розсекречених відсутні;
 • хитрий шахрай матиме необхідну суму грошей на свій рахунок, а людина, чиї документи з якоїсь причини потрапили в руки афериста, незабаром дізнається про заборгованість перед МФО.

Як уникнути такої ситуації?

Навіть якщо ви ніколи не втрачали паспорт і не віддавали ксерокопії особистих документів стороннім особам, шанси потрапити в таку неприємну ситуацію все-таки є. Ми розповімо, де беруть копії документів шахраї.

Щоб роздобути копії документів шахраї нерідко створюють липові МФО в інтернеті, пропонуючи позичальникам дуже вигідні умови для позики. Для залучення потенційних жертв достатньо створити сайт і зробити невелику рекламу, і вже незабаром перші клієнти обов’язково захочуть взяти кредит під невеликий відсоток.

Далі шахраї діють таким способом:

 • Будь-яка фінансова організація не гарантує 100% схвалення заявки, цим і користуються хитрі аферисти. Людина заповнює заявку, докладаючи фото особистої документації, і чекає на відповідь, але незабаром отримує відмову. Шахраї досягли мети: вони отримали дані особистих документів і тепер можуть оформити позику в цьому МФО за документами обманутого позичальника.
 • Подвійний дохід – більш складна схема, яку також люблять використовувати шахраї. Вони схвалюють заявку і навіть перераховують на його рахунок заявлену суму грошей. Через час позичальник погашає борг з великими відсотками, що дозволяє аферистам непогано заробити на різниці, а після, вони також оформляють нові кредити за чужими документами і отримують додатковий прибуток.
 • Подальша розв’язка зрозуміла: людина погасив свій борг, але тут приходять сповіщення про божевільною заборгованості з інших МФО, де він навіть ніколи раніше не оформляв кредити.

  МФО – потерпілі або співучасники шахраїв?

  Тепер виникає питання: чому фінансові організації, що видають микрозаймы онлайн, знаючи про можливий обман з боку шахраїв, не приймають ніяких заходів для усунення таких ризиків?

  Прості умови для мікропозик дозволяють кожному недобропорядочному громадянину, який має на руках копії чужих документів, оформити кредит онлайн на ім’я іншої людини.

  Коли приходить повідомлення з вимогою сплатити борг, про який громадянин навіть не підозрює, починаються тривалі розгляди, часто передбачають звернення в правоохоронні органи.

  Як вирішується ці неприємна ситуація?

  МФО не упустить можливості отримати свої гроші назад, та ще й з великим відсотком, і їм абсолютно не важливо, брав цей чоловік кредит в реальності або його даними змогли скористатися нахабні аферисти. Вони будуть залучати всілякі методи загроз, підключати колекторів, псувати особисте майно боржника і т. д.

  В результаті, людина не витримуючи психічних атак і погроз, вирішується виплатити кредит, оформлений на його ім’я шахраями, тільки щоб захистити себе і своїх близьких від таких неприємних обставин.

  Домогтися справедливості можна тільки через суд, але не кожна людина вирішується на тривалі судові розгляди, що і на руку МФО. До того ж, поки відбувається реальний тиск на жертву, пеня зростає, борг збільшується, що створює ще більш вигідні умови для фінансової компанії.

  МФО вигідно працювати на таких простих умовах. Чим більше боржників, тим вище їх прибуток, і їм абсолютно все одно хто бере, а хто повертає. Якщо ускладнити вимоги для оформлення позики, кількість позичальників знизиться в рази, що зменшить суму доходу компанії.

  Саме тому, МФО продовжує працювати на простих умовах і оформляє кредити онлайн всім бажаючим, навіть не намагаючись з’ясувати, хто сидить по той бік екрану – реальний позичальник або зухвалий шахрай, який має на руках чужі документи. Вам ще цікаво, де отримати позику онлайн з поганою кредитною історією?

  Як захиститися від цього обману?

  Щоб ніколи не потрапити в подібну ситуацію рекомендується жити без кредитів, тобто, не оформляти подібні позики онлайн МФО і уважно стежити за своїми особистими документами, щоб ні за яких обставин вони не потрапили в руки шахраїв. Але в житті буває всяке, тому виключити гостру потребу в грошах не може ніхто. Якщо вам все-таки довелося звернутися у фінансову компанію для оформлення мікропозик, рекомендуємо:

 • На сайті Центробанку Росії перевірте наявність державної реєстрації МФО.
 • Почитайте відгуки споживачів на сторонніх сайтах і форумах про обраної фінансової компанії.
 • Перегляньте термін роботи МФО. Якщо нещодавно компанія розпочала свою діяльність, краще підберіть інший варіант, більш надійний.
 • Договір повинен бути оформлений за правилами Центробанку, а ніяк інакше.
 • В інтернеті дуже багато компаній-одноденок, краще не зв’язуйтеся з такими організаціями і вибирайте МФО, вже мають заслужений авторитет і довіру позичальників.

  Після виплати боргу, не полінуйтеся звернутися в МФО для отримання довідки про закриття кредитної лінії. Фінансові компанії, які працюють чесно і законно, видають такі документи споживачам. Маючи на руках довідку про виплату боргу, ви зможете захистити себе від непередбачених проблем у майбутньому.

  Що робити, якщо ваше ім’я вже оформлений кредит шахраями?

  Якщо МФО вимагає виплатити борг, про який ви чуєте вперше, не поспішайте слідувати їхнім вимогам і погашати заборгованість шахраїв! Ми рекомендуємо діяти наступним чином:

 • Зробіть запит до Бюро Кредитних Історій. Перевірка ваших боргів обійдеться в невелику суму (приблизно 300-350 рублів). Отримавши на руки офіційний документ, зверніться в Службу Безпеки і детально розкажіть про цю неприємну ситуацію.
 • Напишіть заяву в правоохоронні органи.
 • Друге необхідно написати заяву на компанію, яка вимагає повернення кредиту. У письмовому вигляді вимагайте надання відомостей про оформленому микрозайме, з точним зазначенням рахунку, на який були перераховані грошові кошти.
 • Якщо у слідчому процесі з’ясується, що даний рахунок не належить вам, з вас будуть зняті звинувачення і вимоги щодо повернення боргу. За цими даними, поліція також зможе знайти шахраїв.

  Щоб не потрапляти в подібні ситуації, краще взагалі уникати кредитів і жити по кишені! Терміново потрібні гроші? Читайте тут – як отримати кредит у банку!