Як перестати боятися складних справ?

У житті кожного з нас з’являються справи, які ніяк не зберешся робити, а потім сидиш і думаєш, як все встигнути в останню ніч.


Кожен студент розуміє про що йде мова, адже так складно змусити себе сісти за курсову або дипломну роботу, яка відніме десятки, а то і сотні годин.

Як перестати боятися складних справ? Мені, як блогеру теж доводиться постійно мотивувати себе на активну роботу у величезних обсягах.

Як ви думаєте, чи складно записати 50 відеороликів, завантажити їх на YouTube і додати до них опису? Безумовно, але якщо знати хитрощі самомотивації, можна легко впоратися з поставленими завданнями.

Принцип однієї хвилини для мотивації

Сумніви в своїх силах не дають розпочати, та й немає ніякого бажання «пихкати» кілька годин над справою, коли навколо так багато спокус (піти погуляти, подивитися телевізор, повалятися в ліжку і так далі).

Найважче зробити перший крок, про це вам теж повинно бути відомо. Коли відкриваєш документ, починаєш читати, вникати і налаштовуватися на певні думки, справа починається саме по собі.

Мене мотивує активно заробляти відразу кілька факторів, а коли пропадає бажання братися за великий проект або починати щось з нуля, я використовую принцип однієї хвилини.

Його придумав консультант по бізнесу Масаакі Імаі. У Японії він почав використовуватися вперше, але закордон швидко просочилася ця цікава методика.

Суть її полягає в тому, щоб встановити собі чітке час дня, у який буде щодня витрачатися по хвилині часу.

Погодьтеся, працювати всього за 60 секунд в добу не так складно, а якщо ви будете чітко дотримуватися поставленому плату, відчуєте наступні плюси:

  • братися за роботу буде набагато простіше, адже ви забудете про виснажливому багатогодинному працю;
  • нехай і незначні, але результати вашої активності з’являться. Ви будете горді собою, що є найсильнішою мотивацією;
  • найімовірніше, що почавши чимось займатися, ви втянетесь і самі не помітите, як провели кілька годин за роботою;
  • невеликими кроками ви будете наближатися до закінчення роботи, що безумовно позначиться на вашому бажанні досягти мети.

Методику можна поліпшити, якщо поступово збільшувати час роботи. Наприклад, сьогодні виділіть 1 хвилину, завтра 5 хвилин, післязавтра 15 хвилин, а через тиждень близько години.

Найголовніше – це сталість і чітке дотримання складеним планом.

Цей хитрий метод здається вам марним? Використовуйте інші способи самомотивації.

Якщо не навчитися змушувати себе працювати, незабаром з’являться проблеми, а вони не потрібні нікому.

Також цю методику я настійно рекомендую всім, хто заробляє в інтернеті. Просуваючись невеликими кроками, ви будете наближатися до успіху, розвиваючи свою кар’єру, виконуючи все більше роботи і отримуючи безцінний досвід.