Як перевірити роботу антивіруса?

Після установки антивірусу багато користувачів вважають, що їхня система надійно захищена і хакерам до них не дістатися.


Зараз з’явилося багато антивірусних програм, але далеко не всі вони забезпечують надійну безпеку. Деякі сканують систему настільки рідко, що шкідливі програми можуть встигнути нашкодити комп’ютеру.

Як перевірити роботу антивіруса? Є один цікавий спосіб, який допомагає перевірити оперативність реагування антивірусного софту. Це абсолютно безпечно і не заражає систему. Спосіб був придуманий давно і працює як годинник, причому не потрібно нічого завантажувати і встановлювати.

А твій комп’ютер захищений від вірусів?

Віруси стають все більш досконалими і їх не завжди визначають антивіруси. Найчастіше вони проникають через інтернет або зі знімних носіїв пам’яті (як захиститися від вірусів з флешок). Щоб спати спокійно і знати, що ваш антивірус постійно стежить за безпекою, проведіть простий тест.

Для перевірки працездатності антивіруса потрібно створити звичайний текстовий документ і прописати в ньому спеціальну рядок:

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

Вона використовується навіть розробниками, це хитрий спосіб перевірки. В блокноті потрібно прописати цю сходинку і зберегти файл:

Якщо ваш антивірус постійно сканує систему і стежить за безпекою, то відразу повинно з’явитися повідомлення про вірусну загрозу, після чого слід видалення файлу.

На деяких комп’ютерах не проводиться сканування постійно, тому можна спробувати запустити перевірку файлу вручну:

Після цього вже 100% повинен відреагувати антивірусний софт, попереджаючи про можливу загрозу:

Як бачите, Касперський впорався з цим завданням, хоча термін ліцензії на моєму комп’ютері вже минув. Якщо ви провели цю перевірку, але антивірус не подав ніяких знаків, пора його міняти. Це елементарна перевірка, з якою просто зобов’язана впоратися кожна захищає програма.

Не встигли перевірити свій антивірус, система вже заражена? Тоді вам стане в нагоді стаття про те, як розблокувати ПК з вірусом.

Запускайте перевірку без побоювань, це не зараження комп’ютера. Звичайно, такий спосіб не допомагає визначити якість захищає, тим не менш, ви переконаєтеся, що антивірус напоготові.

В мережі деякі пропонують запустити прості віруси, але краще цього не робити, хто знає, може ваша програма не впорається з цим.