Як перевірити текст на пунктуацію?

Виконуючи різну роботу за комп’ютером, часто доводиться складати тексти. Цим займаються копірайтери, блогери, коментатори.


Також, друкувати тексти доводиться студентам, бізнесменам і багатьом іншим користувачам. У деяких випадках допускати помилки в тексті можна, але якщо граматика майже завжди визначається ворд, то пунктуацію він пропускає.

Як перевірити текст на пунктуацію? Розповідаючи про те, чи можна допускати помилки в статтях блогу, ми торкалися один важливий момент.

Незалежно від того, з якою метою складається текст, потрібно писати його правильно, інакше люди можуть засумніватися, що його автор – це грамотний і освічена людина.

Онлайн перевірка пунктуації в тексті

Вже давно розроблені системи, які допомагають позбавитися від помилок в текстах. Користуватися ними можна безкоштовно, тому ви без праці доведете свої коментарі, пости або статті до досконалості.

Самий популярний сервіс перевірки текстів на помилки – це Orfogrammka. Для новачків ми склали інструкцію по використанню сайту:

 • Переходьте на сайт Орфограммка і натискаєте на «Почати роботу»:
 • Після цього відкриється сторінка авторизації, можна зареєструватися або увійти через профілі в популярних системах:
 • В основне поле необхідно вставити текст і після цього запустити перевірку:
 • Вже через пару хвилин ви отримаєте дані по всіх помилок в тексті. У бічній панелі зазначено, яким кольором виділені певні помилки. В даному випадку, пунктуація виділена зеленим кольором. Знаходимо в тексті відрізок, підкреслений зеленим і тиснемо на нього, щоб отримати підказку:
 • Як бачите, система не просто визначає недоліки, але і видає пояснення з приводу правил. Якщо активно користуватися цим, ви поступово вивчіть правила російської мови і будете писати правильно.

  Іноді сервіс Orfogrammka не правильно визначає помилки або взагалі їх не знаходить. Не існує програм, які працювали б краще людини в цьому плані, тому, щоб виправити пунктуаційні помилки, потрібно вчити правила.

  В основному цією системою користуються коректори і копірайтери. У роботі з текстами це допомагає, а якщо платять великі гроші за матеріали, то їх потрібно доводити до ідеалу.

  Якщо ви ще не чули про такий діяльності, почитайте про заробіток на копірайтингу, в цій сфері можна побудувати успішну кар’єру.