Як підвищити інформаційну безпеку?

Ніколи не можна бути впевненим на 100% у своїй безпеки при відвідуванні інтернету.


Зловмисники постійно намагаються поцупити дані, це вже не раз ставало приводом для заповнення новинних стрічок. Наочний тому приклад – злом величезної кількості електронних скриньок, який відбувається майже кожен рік.

Як підвищити інформаційну безпеку? Для початку треба відмовитися від відвідування сумнівних ресурсів, а вже тим більше від реєстрації на них і заповнення будь-яких форм.

Шахраї можуть запропонувати що завгодно, навіть просту гру, лише б витягнути якомога більше даних, в тому числі і паспортних.

Забезпечення інформаційної безпеки

Всім нашим читачам ми рекомендуємо користуватися простими правилами, що забезпечують підвищений захист:

  • Антивірусні програми призначені для захисту від зломів і всіляких атак. На жаль, вони справляються зі своїм призначенням не завжди. Радимо перевірити роботу антивіруса, цілком можливо, що він не працює постійно, а лише проводить перевірку на вимогу.
  • На комп’ютерах ми зберігаємо безліч особистої інформації (в тому числі фотографії). Багато хто навіть не знають, що хакери можуть проникнути на жорсткий диск за допомогою вірусів і через інтернет скопіювати інформацію. Тому, її треба переносити на знімні носії.
  • В продовження попереднього пункту, ми не рекомендуємо вам зберігати важливі дані в хмарних сховищах. Їх розробники пропонують найвищий рівень безпеки, але вже не раз фіксувалося, як перехоплюються дані. Ті ж фотографії з телефону, на автоматі скопійовані в хмару, часто стають надбанням громадськості.
  • В основному, зловмисники намагаються отримати доступ до комп’ютера або хмарі, щоб дізнатися паролі. Небезпечне зберігання паролів призводить до того, що можуть зламати відразу всі акаунти. Сюди ж додамо, що вони повинні бути складні, чим довше, тим краще (додавайте цифри і великі літери).
  • Перед тим як завантажувати якусь програму на комп’ютер, варто переконатися, що обраний надійне джерело. Будь піратський софт, різні зламані версії, коди до ігор можуть заразити систему. Краще утриматися від їх установки, також, як і від додавання сумнівних плагінів для браузерів.
  • Не обмежуйтеся установкою антивіруса, є багато додаткових утиліт. Всілякі анти-шпигуни, фаєрволи і так далі. Все це допомагає підвищити інформаційну безпеку. Також не забувайте оновлювати їх до останньої версії, також як і оновлювати операційну систему.
  • З підозрою ставитеся до будь-яких повідомлень від незнайомих людей і вже тим більше не переходьте по зовнішніх посиланнях. Якщо сильно хочеться перевірити, що там надіслав людина, скачивайте браузер Tor і через нього відкривайте сайт. Як правило, спамери поширюють посилання на фішингові сайти.
  • Загрози інформаційній безпеці з’являються постійно, і тільки уважні користувачі ніколи не стануть жертвами шахраїв.

    Не думайте, що ваші дані нікого не зацікавлять, навіть профілі в соціальних мережах зламують, щоб заманювати нових жертв, що вже говорити про електронні гаманці або поштові скриньки.