Як прибрати дублі сторінок?

Зміст

  • Як перевірити на дублі сторінок?
    • Дублі сторінок на сайті, куди подітися?
    • Як видалити дублі сторінок через Robots?

Новачкам часто радять створювати власні сайти, так як це один з найбільш прибуткових способів заробітку.


Дійсно, створити блог не становить праці, але при його супроводі може з’явитися багато різних проблем. Наприклад, нерідко буває, що з’являються копії сторінок, а це погано позначається на оптимізації.

Як прибрати дублі сторінок? Створюються копії з різних причин, і відбувається це часто, при використанні CMS.

Зазвичай вони з’являються після установки яких-небудь плагінів, наприклад, для додаткових кнопок або багатофункціональних коментарів. Вирішити таку проблему цілком реально, головне зробити це якомога швидше.

Як перевірити на дублі сторінок?

Найпростіший метод перевірки, чи є в пошукових сервісах проіндексовані копії який-небудь із сторінок сайту – це скористатися функцією Site:. Її потрібно додати в рядок пошуку і потім вказати посилання на проверяемую сторінку:

Аналогічно можна взяти відрізок тексту зі сторінки і вставити його в пошукову систему. Хоча зазвичай дублі сторінок вебмастера самі помічають, перевіряючи статистику або спостерігаючи проіндексовані сторінки в Яндекс.Вебмастер.

Дублі сторінок на сайті, куди подітися?

Якщо ви помітили, що з’явилися копії сторінок на вашому ресурсі, як можна швидше намагайтеся це виправити. Самий простий спосіб зробити це – встановити 301 редирект з тієї сторінки, яка була створена автоматично.

Для цього відправляйтеся в корінь сайту та знайдіть там файл .htaccess.

У ньому необхідно додати всього один рядок:

Redirect 301 /page103 http://site.ru/Page203 (Page103 – це дубль, Page203 – це оригінал).

Іноді з’являються дублі з-за того, що майданчик індексується з WWW і без нього. Щоб виправити це, додавайте після рядка RewriteEngine On, ось що:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.ВАШ_РЕСУРС.ру$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://ВАШ_РЕСУРС. ру /$1 [R=301,L]

Буває і так, що з’являються дублі головної сторінки. Найчастіше у новачків трапляється, що головна сторінка відкривається з доповненням в адресі /Index.php.

Прибрати її теж можна, додайте цей код:

RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ /index\.php\ HTTP/
RewriteRule ^index\.php$ http://ВАШ_РЕСУРС. ру / [R=301,L]

А якщо не хочеться прибирати сторінку або ставити редиректи, використовуйте канонічні посилання. Для цього, HEAD дубльованої сторінки необхідно прописати тег:

Будь-яким з цих способів можна швидко позбутися від копій сторінок, просто зробивши автоматичні перенаправлення або вказавши пошуковикам, яка сторіночка є головною.

Як видалити дублі сторінок через Robots?

Досвідчені вебмастера вирішують проблему з дублями сторінок, використовуючи файл Robots. Він теж знаходиться в кореневій директорії сайту і є головним документом, який аналізує пошуковий робот.

Перед індексацією він дивиться, що саме йому потрібно перевіряти, а які залишити без уваги.

Щоб ви змогли налаштувати все як треба, ми вже написали окремий матеріал про правильний robots.txt для wordpress. Якщо всі дублі розміщуються на вашому сайті певної категорії, просто додайте в файл рядок:

User-agent:
Disallow: /название_категории

Також замість назви категорії можна вказати якусь послідовність символів в адресі. Наприклад, якщо всі дублі на вашому сайті супроводжуються доповненням адреси зі значенням «more», прописуйте в Robots:

User-agent:
Disallow: /”more”

Використовуючи даний спосіб, вам не потрібно прописувати адреси для кожної сторінки. Додаєте правила і просто виключаєте з індексації дублі. Відразу вони з видачі можуть не прірва, на це потрібен час.

Оптимізація WordPress через All in One Seo Pack допомагає найпростіше позбутися від дубльованих сторінок.

На WordPress дублі сторінок явище не рідкісне. Багатьом новачкам доводилося з цим стикатися, але проблема швидко вирішується. Використовуйте будь-який спосіб і обов’язково закривайте копії сторінок, хоч за них під фільтр і не потрапити, траст пошукачів ви точно не отримаєте.