Як прибрати спам в коментарях WordPress?

Зміст

  • Захист WordPress від спаму
    • Захист від спаму в коментарях на WordPress без плагінів

При використанні популярних движків для сайту, таких як WordPress, у вебмайстрів з’являється ряд проблем.


Справа в тому, що «хитрі» програмісти, вже давно розробили різні програми, які використовують стандартний код движків і поширюють спам.

Як правило, такий спам додається в коментарі.

Захист WordPress від спаму

Як прибрати спам в коментарях WordPress? Для цього є спеціальні плагіни, а також способи зміни коду. Давайте детально розглянемо всі варіанти.

Плагіни для захисту WordPress від спаму в коментарях:

1. WP-reCAPTCHA – один з кращих плагінів, який виводить капчу при написанні коментаря на сайті:

спам в комментариях

Розроблений цей плагін Google, а для його активації, вам обов’язково потрібно буде зареєструватися на google.com/recaptcha.

Після реєстрації ви отримаєте спеціальний ключ, який потрібно буде вказати в налаштуваннях плагіна. Навіть людині буває складно розібрати символи, представлені на зображеннях, не кажучи вже про ботах.

2. Simple CAPTCHA – простий плагін, за допомогою якого форма коментарів буде супроводжуватися обов’язковим введенням символів з картинки:

Основні переваги цього плагіна – легкість в установці та налаштування.

3. WP-NOTCAPTCHA – наступний вигляд капчі досить цікавий:

Як бачите, коментаторам потрібно пересувати зображення в горизонтальне положення. З такою капчі боти точно не впораються.

Захист від спаму в коментарях на WordPress без плагінів

Кожний встановлений плагін вашої CMS буде надавати навантаження на роботу сайту, а це може вплинути на зниження швидкості завантаження сайту. Є один простий і дієвий спосіб усунути спам в коментарях.

Для цього вам потрібно перейти до коду форми коментарів і знайти наступні поля:

Значення кожного з цих полів встановлюються за замовчуванням (author, email, url). Боти, які залишають спам – коментарі знаходять ці поля і автоматично їх заповнюють.

Якщо ви зміните ці значення, то вони не зможуть вводити дані, а отже не зможуть залишати коментарі на вашому сайті:

Ось приклад того, як можна змінити значення цих полів. Але після заміни, з’являється нова проблема, тепер ваш движок теж не може зчитувати цю інформацію. Щоб виправити це вам буде потрібно відредагувати файл wp-comments-post.php.

Відкривайте його будь-яким редактором і знаходите наступну частину коду:

Тут вам знову ж таки потрібно буде змінити значення полів author, email та url на ті, які ви прописали у формі коментарів.

Захист сайту від спаму – це не тільки зниження ймовірності додавання зовнішніх посилань і обмеження відвідувачів від негативної інформації, але і скорочення часу, який ви будете витрачати на модерацію коментарів.