Як приховати дані whois?

Зміст

  • Можна приховати інформацію whois?
    • Де купити домени whois privacy protection?

Про особисту безпеку в інтернеті повинен пам’ятати кожен, особливо, якщо є свої сайти.


При реєстрації доменів доводиться вказувати багато різної інформації про себе і частину з неї з’являється у відкритому доступі. Всі бажаючі можуть скористатися whois, щоб подивитися ім’я та прізвище, а також інші дані власника домену.

Як приховати дані whois? Зробити це можна тільки в тому випадку, якщо ваш реєстратор підтримує таку функцію.

Називається така послуга whois privacy protection (деякі називають Private Person). Все більше реєстраторів додають її для своїх клієнтів, але найчастіше вимагають за це оплату.

Можна приховати інформацію whois?

Так, якщо скористатися послугами реєстратора, який надає таку можливість. Відразу хотілося б сказати, що власникам доменів в зонах ru або рф, це точно не потрібно. Справа в тому, що для цих доменних зон інформація по whois ховається автоматично.

Всім, хто пов’язаний з сайтами може знадобитися моніторинг доменів через Dominder – багатофункціональний інструмент для збору даних про доменах.

Здавалося б, що страшного, що хтось дізнається твоє ім’я, номер телефону або Email. З одного боку це так, але з іншого боку, далеко не всі згодні відкрити цю інформацію.

Хочете приклад, ось він:

Навіть якщо темними справами ви не займаєтеся, приховати whois дані все ж доведеться. Як мінімум, вам на телефон і адресу пошти може приходити безліч спаму.

Де купити домени whois privacy protection?

Якщо у вас вже є домен, то дізнайтеся у реєстратора, чи надає вона послуги приховування даних. У разі відсутності цієї функції, просто переносите доменне ім’я до іншого реєстратора. Кому саме?

Всім відомий Ru-centr (Nic.ru) пропонує підключення додаткової послуги всього за 290 рублів. За перенесення сайту в зоні .com доведеться заплатити 840 рублів, але за це його термін продовжать ще на один рік. За аналогічною ціною продаються доменні імена в цій зоні.

Ціни досить високі, а якщо хочете заощадити, використовуйте закордонного реєстратора Namesilo.com.

Там клієнтам пропонується послуга приховування даних whois абсолютно безкоштовно. Крім цього, домени в зоні .com продаються за 8.99$, за сьогоднішнім курсом – це 510 рублів, на 330 рублів дешевше, ніж в Ru-centr.

А може не варто переплачувати і просто використовувати недорогі домени .ru і .рф?

Приховати whois своїх доменів можна, але за це доведеться платити. Як мінімум, гроші потрібні будуть для перенесення імен до іншого реєстратора. Добре, що рунетовские зони відразу приховують всі дані, тому альтернативи у вас є, можете просто не використовувати світові доменні зони.