Як встановити reCAPTCHA на сайті?

З недавнього часу на багатьох сайтах з’явився новий формат капчі «Я не робот».


У ній не потрібно вводити символи та вибирати картинки, достатньо поставити галочку і дочекатися перевірки. Це займає менше часу, але в теж час забезпечує надійний захист, тому її встановлюють багато вебмастера.

Капча «Я не робот» розроблена Google і є ідеальним варіантом з багатьох причин. Як мінімум, вона мінімально навантажує ресурс, що також важливо для забезпечення високої швидкості роботи сайту.

У цій статті ми розповімо, як встановити reCAPTCHA на сайті, а всім нашим читачам ми рекомендуємо встановити її на своїх проектах.

reCAPTCHA – найкраща капча для сайту

Блог Workion створений за допомогою движка WordPress, тому інструкція буде складена саме для цієї CMS.

Встановити reCAPTCHA можна й на інші сайти, керівництва будуть вам надані, тому читайте цю статтю, незалежно від движка:

 • Спочатку потрібно пройти авторизацію на сайті reCAPTCHA, щоб отримати там спеціальні ключі (робіть це з браузера, де ви вже авторизовані в профілі Google):
 • Після того, як ви вкажете адресу сайту і натиснути «Реєстрація», відкриється сторінка з ключами:
 • Також на цій сторінці є інструкція для подальших дій. Виконати потрібно інтеграцію клієнта і сервера. Все це не має створювати проблем, до того ж є посилання для вивчення докладної інформації:
 • Тепер потрібно встановити плагін під назвою «No CAPTCHA reCAPTCHA». Переходьте в адмінку, вибирайте там додавання нового плагін та встановіть його:
 • В налаштуваннях плагіна потрібно вказати ті самі ключі, які були отримані на другому кроці. Просто скопіюйте та вставте його в потрібні поля:
 • Коли збережіть налаштування, можете відразу перевірити форму з коментарями, там вже з’явилася капча «Я не робот»:
 • Тепер спамери не зможуть залишати автоматичні коментарі, а крім цього, дана капча буде показуватися при вході в адмінку (якщо її там немає, просто ключите параметр в налаштуваннях плагіна).

  На нашому блозі є стаття «Кнопка вгору і захист від спаму WordPress», де представлено ще декілька корисних сервісів для установки капчі.

  Оцініть переваги reCAPTCHA і додайте її на всі свої сайти. Можете не сумніватися, що відвідувачі сайту оцінять новий формат захисту від ботів, адже і їм стане простіше проходити цю перевірку, роблячи всього один клік.