Як вибрати навчальний заклад

1-8-2021

 

В останньому класі навчання в школі (а іноді і пізніше, в більш дорослому віці) перед нами стає складний і дуже важливий вибір – на кого піти вчитися. Цей вибір сильно впливає на наше подальше майбутнє. Як мінімум наступні кілька років ми повинні вчитися. А якщо будемо працювати за фахом, то і більшу частину життя ми будемо пов’язані з обраною професією. Хочемо порекомендувати почитати про  Донецький державний університет управління 

Зрозумівши всю серйозність і важливість майбутнього вибору, людина стає перед дилемою:як вибрати таку спеціальність, про яку не пошкодуєш в майбутньому? Перш за все, варто орієнтуватися на наступні пункти:

  • професія повинна вам подобається. Це, напевно, найважливіший принцип. Якщо душа не лежить до обраної справи, то вам доведеться займатися нелюбом справою, а від цього страждати.
  • враховуйте свої схильності і здібності. Кожен знає, що у різних людей різні таланти. Якщо ви віддаєте перевагу точні науки, у вас більше розвинене логічне мислення, то і професію підбирайте з цієї сфери.

6. З’ясуйте перспективність майбутньої професії. Багато спеціальностей просто зникають, стають абсолютно непотрібними в сучасному світі. Деякі, не припускають кар’єрного зростання, відчутного підвищення зарплати. Рекомендуємо  Міжнародні проекти ДонДУУ

6. Дізнайтеся про затребуваність спеціальності на ринку праці.

6. Наперед з’ясуйте про середню зарплату і можливості її підвищення.так, ви зрозумієте чи буде ваша спеціальність добре оплачуваною, чи зможете ви себе забезпечити.

Що стосується вибору навчального закладу, тут теж є кілька порад:

  • зараз дуже затребувані робочі спеціальності (слюсарі, зварювальники, механіки, кранівники і т.д.).якщо ви вибрали собі подібну спеціальність, є сенс вступати в професійно-технічні училища. Там вчать у відносно короткі рядки, дають багато практики.

6. Дізнайтеся про рівень акредитації навчального закладу. Ви повинні знати який освітньо-кваліфікаційний рівень ви можете отримати по закінченню.

 • само собою, варто знати на якій формі ви збираєтеся вчитися: денний, заочної, вечірньої, екстернаті.а так само, вирішите, чи плануєте ви вступати на контрактну або бюджетну форму навчання. Знаючи це, ви зможете порівняти ваші бажання з можливостями, які надають університети.
 • Якщо ви плануєте навчатися в іншому місті, заздалегідь дізнайтеся, чи надається гуртожиток.
 • Перш ніж подавати документи, з’їздіть на день відкритих дверей до навчального закладу, там вам нададуть широку інформацію про спеціальності та умови вступу.

  Дуже важлива і підтримка близьких людей під час вибору професії і місця навчання. Вони можуть вам підказати, порадити щось. Але все ж орієнтуйтеся, в основному на свої бажання і інтереси. Так само, щоб визначити свої схильності до певного виду професій, ви можете звернутися до шкільного або приватного психолога. Або самостійно пройти тести даної тематики.