Як вибрати замовлення у фрілансі?

Вступаючи в ряди фрілансерів потрібно розуміти, що тепер вам доведеться постійно шукати нові замовлення і подавати заявки на їх виконання.

Надсилати заявки абсолютно усім не варто, адже деякі пропозиції про роботу можуть бути не досить гарними, а ви повинні обов’язково проводити вибірку.

Як вибрати замовлення у фрілансі? Для цього потрібно врахувати кілька факторів замовлення. Якщо не проводити такі перевірки, у вас постійно будуть з’являтися проблеми, як з допущенням неточностей при виконанні, так і з негативними відгуками клієнтів.

Інтернет – це величезна сфера діяльності, але якщо ви втратите репутацію, це може стати головною причиною відсутності продуктивності.

Хороші замовлення для фрілансерів

Перш ніж взяти за якийсь проект (подати заявку), пам’ятайте – чим вище його ціна, тим складніше повинна бути робота. Бувають звичайно випадки, коли це твердження не спрацьовує, але в більшості випадків це саме так.

Висока вартість обов’язково приверне вашу увагу, але не варто поспішати, переконайтеся, що вимоги за проектом вам підходять, і ви здатні над ним працювати. В іншому випадку ви не тільки втратите можливу оплату, але і репутацію хорошого фрілансера.

Друге, на що потрібно звернути особливу увагу – це опис завдання (технічне завдання). За рахунок опису можна зробити певні висновки про роботодавця. Кожен пункт вимог має бути уважно прочитаний, а в процесі його вивчення ви повинні прокручувати в голові варіанти роботи над ним.

Іншими словами, у вас повинно бути уявлення про те, як саме ви будете робити роботу.

Конкретні поради щодо відбору замовлень:

  • оцінюйте рейтинг замовника (якщо це біржі фріланса);
  • грамотно оцінюйте роботу і вибирайте середню оплату;
  • ніколи не працюйте з посередниками;
  • намагайтеся вибирати популярні види замовлень;
  • не беріть завдання, в яких недостатньо висвітлені вимоги;
  • не працюйте без технічного завдання.

Фріланс може бути настільки прибутковим, що ви взагалі забудете про реальну роботу, але пам’ятайте, що це нестабільна діяльність, в якій ви обов’язково будете «натикатися» на шахраїв. Навіть відбираючи замовлення, на всі 100% захиститися від зловмисників не вийде, тому холоднокровність до невдач теж важлива.