Як захистити блог від спаму?

Що робити, якщо в коментарях блогу постійно з’являється спам і на модерацію записів йде дуже багато часу? Якщо при розробці сайту ви використовували WordPress, то у вас є можливість швидко та легко виправити цю проблему, досить скористатися спеціальним плагіном.Як захистити блог від спаму? Ідеальне рішення – установка Math Comment Spam Protection. Цей плагін є безкоштовним, а з його допомогою ви зможете встановити перевірку коментаторів на ботів, шляхом вирішення простих обчислювальних прикладів.

Найкращий захист коментарів на сайті

На відміну від звичайної капчі, використання прикладів набагато ефективніше. Справа в тому, що зараз існують такі проекти як Rucaptcha і з їх допомогою спамерам вдається обійти додаткові перевірки. Крім цього, вашим відвідувачам буде набагато простіше швидко порахувати результат прикладу і вказати тільки одну цифру, а не безліч символів зазначених на картинці.

Після завантаження плагіна, розпакуйте архів в директорії блогу, а потім активуйте через адміністративну панель. Тепер переходите до налаштувань, яких не так багато. Для кожної цифри можна встановити своє значення.

За замовчуванням цифри представлені в наступному вигляді: 1~1, 2~2, 3~3, якщо хочете змінити їх можна замість цифри вказати, наприклад, буквене значення: 2~два, 1~один і т. д. Значення, які ви виберіть, будуть відображатися у формі перевірки, в нашому випадку «два+один=».

Наступний пункт налаштувань – це установка повідомлень, які будуть показуватися користувачеві у разі помилки. У першому полі прописується повідомлення, яке з’являється, якщо коментатор забув вказати число, у другому вказується повідомлення, якщо приклад вирішено не правильно.

Заключний момент встановлення даної перевірки – це додавання коду у форму коментарів. Для цього відкрийте файл comments.php і вставте код (вказаний нижче), в те місце, де необхідно встановити рядок з перевіркою:

В даному прикладі представлена область, при додаванні коду в яку, приклад буде відображатися перед кнопкою «Відправити».

А ось і сам код, який потрібно вставити.

Не забудьте перевірити, чи коректно працює перевірка, вийдіть з облікового запису адміністратора і спробуйте залишити коментар.