Як законно наймати фрілансерів?

Віддалена робота останнім часом активно набирає обертів, а цікавляться цією сферою не тільки люди, охочі підзаробити, а й роботодавці.


Коли потрібні певні знання і виконання складної роботи, простіше знайти професіонала через інтернет, ніж вчитися всьому самостійно.

Як законно наймати фрілансерів? Якщо вам потрібен якийсь логотип, текст або створення сайту, сміливо шукайте спеціаліста і укладайте співпрацю.

Можна домовитися в усній формі і працювати з безпечної схемою, наприклад, використовуючи послуги гаранта (спеціальні сайти, через які проводяться безпечні угоди в інтернеті).

Замовлення у фрілансера, як позбавитися від ризиків?

Якщо ви переживаєте за те, що фрілансер не виконає роботу в строк, потребує передоплату або взагалі вас обдурить, вирушайте на біржі фрілансу.

На якісних біржах угоди проводяться всередині системи і можна вибирати виконавця самостійно. Оцінивши відгуки, рейтинг і портфоліо, ви легко знайдете грамотного фахівця.

Наймати фрілансера в штат не доведеться, достатньо укласти звичайний договір. Не багато фрілансери працюють за договорами, тому складайте його самостійно.

Що необхідно вказати? Ось декілька найбільш важливих розділів:

  • паспортні дані обох сторін;
  • повний опис наданої послуги;
  • терміни виконання роботи;
  • обсяг оплати.

По кожному з пунктів можна додавати всілякі виноски, умови та доповнення. Будьте уважні, деякі пункти договору можуть обмежувати ваші інтереси або інтереси фрілансера.

Випадки обману у сфері фріланса відбуваються постійно, тому краще перестрахуватися і витратити трохи часу на складання і підписання договору.

Крім звичайного трудового договору, можна скласти з дистанційним працівником і інші типи документів для законного співробітництва.

Наприклад, можна укласти договір на передачу авторських прав, щоб потім не з’явилося претензій від самого фрілансера. Також можна скласти договір підряду, який стане в нагоді юридичним особам для використання послуг віддалених фахівців.

Вирішивши скористатися послугами фрілансерів, складайте звичайний трудовий договір і в ньому вказуйте все, що потрібно (авторські права, наймання і так далі).

Часто бувають ситуації, коли фрілансер зриває терміни, недостатньо добре справляється з роботою, чи весь час шукає причини, щоб здати проект пізніше. З договором на руках, буде набагато простіше домогтися справедливості, так і після його укладання, більшість людей намагаються зробити все як треба.