Як зламують через Email?

Зміст

  • Шахраї та електронна пошта
    • Реальний випадок злому по Email

Шахраї в інтернеті придумали вже величезна кількість способів обману, а також отримання доступу до інформації користувачів.

На сьогоднішній день комп’ютери користувачів зламуються різними способами, але найбільш частий випадок – це злом через листи, надіслані на Email.

Як зламують через Email? Коли ми розповідали про найгучніші інтернет злочину, ви повинні були помітити, що більшість із них проводилися саме через електронну пошту. Зловмисники за рахунок таких листів обманювали не тільки звичайних користувачів, але і зламували банківські системи, які відрізняються високим рівнем безпеки.

Шахраї та електронна пошта

Як правило, шахраї включають в електронні листи додаткові файли або посилання. Деякі навіть примудряються додати в лист шкідливий скрипт, але хороший браузер і антивірусна програма швидко визначають це.

Якщо ви отримали лист, то не поспішайте відкривати файли або переходити за посиланнями, навіть якщо вас всіляко вмовляють це зробити. Цілком можливо, що когось з ваших знайомих зможуть зламати і з його шухляди розсилати вам шкідливі листи, тому будьте пильні.

Реальний випадок злому по Email

У 2014 році вже був відзначений випадок злому по електронній пошті. Не будемо представляти назва обдуреною компанії, яка зазнала серйозних збитків. Після деяких укладених контрактів, бухгалтер компанії отримала лист з повідомленням про те, що одна з транзакцій не пройшла і нібито один з партнерів вимагає повернути гроші.

Серед контактів партнера було посилання на його сайт, а коли працівник компанії перейшов по ній, зловмисники отримали доступ до необхідної для них інформації.

Що було в подальшому не складно здогадатися, шахраї скористалися отриманими даними і хитрим способом привласнили собі кругленьку суму. Хто в цьому винен? Звичайно ж, бухгалтер, який повинен був чекати підступу і дотримуватися заходів обережності, тим більше що комп’ютер був робочим.

Без електронної пошти зараз не обійтися, тому будьте гранично обережні при її використанні. Якщо ви активно користуєтеся електронними грошима, це вже може привернути увагу шахраїв, тому заробляючи в мережі, кожен користувач стає потенційною жертвою.