Як знайти хорошого фрілансера?

Займаючись різною діяльністю в інтернеті, періодично з’являється необхідність залучення спеціаліста.


Знайти професіонала можна через інтернет, на біржах фріланса зареєстровано величезну кількість людей, здатних допомогти вам за певну плату.

Знайти хорошого фахівця буває досить складно, до того ж серед фрілансерів теж є шахраї. Скористайтеся біржею віддаленої роботи weblancer.

Як знайти хорошого фрілансера? Для цього потрібно керуватися декількома правилами і враховувати важливі моменти, про які ми вам зараз розповімо.

Правильний вибір віддаленого працівника

Перед тим як представити критерії відбору фрілансера, розглянемо кілька причин, по яких вам може знадобитися використання його послуг:

 • у вас не вистачає часу на виконання певної роботи (наприклад, на наповнення сайту);
 • ви не розбираєтеся в HTML, CSS та інших тонкощах, а на вашому сайті є проблеми;
 • ви хочете стати посередником між виконавцями і замовниками;
 • ваш бізнес в мережі став настільки великим, що частина роботи потрібно перекласти на іншу людину;
 • ваших навичок недостатньо для виконання якої-небудь діяльності (наприклад, потрібно провести переговори з зарубіжними партнерами);
 • ви не вмієте працювати з графічними редакторами, а вам потрібен новий дизайн або оригінальні зображення.

Незалежно від того, з якої причини ви вирішите звернутися до віддалених виконавцям, потрібно переконатися в його чесності та професійності.

Як це зробити?

 • Для початку перевіряйте профіль виконавця. Якщо працюєте через біржу фріланса, оцініть його рейтинг у системі. Використовуючи контактні дані, спробуйте знайти інформацію через пошукові системи. Не зайвим буде попросити дані електронних гаманців, за яким можна також перевірити надійність людини.
 • Якщо вам пропонують виконати роботу за зниженою ціною, не поспішайте радіти, це може бути шахрай, який намагається вас заманити. Щоб визначити середню вартість на виконання якоїсь роботи, подивіться, скільки платять інші роботодавці на біржах фріланса.
 • Досвідчений фрілансер обов’язково повинен мати портфоліо. Якщо ви шукайте дизайнера, то перевіряйте кожну його роботу на унікальність, через Tineye. Якщо це копірайтер, то перевіряйте унікальність текстів через програми. Шукайте віддаленого оптимізатора перевіряйте якість сайтів, які їм і так далі. Найважливіше, це вийти на зв’язок з одним з клієнтів, адже його портфоліо може бути наповнене чужими роботами.
 • Незначний, тим не менш, відмінний спосіб переконатися, що ви спілкуєтеся з професіоналом – це звернути увагу на правопис. Звичайно, хороший програміст або оптимізатор не обов’язково буде грамотним письменником, але при спостереженні грубих помилок, можна засумніватися, що співрозмовник хоча б повнолітній.
 • На жаль, перевірити фрілансера на всі 100% неможливо, тому вам потрібно дотримуватися заходів обережності. Багато виконавці вимагають передоплату, але її краще не проводити. Також використовуйте для угод гарантів та коди протекції, а якщо фрілансер відмовиться від цього, вже буде зрозуміло, що він шахрай.