Як зробити сторінку з помилкою 404

Аналізуючи статистичні дані наших сайтів, ми звернули увагу на той факт, що досить багато людей потрапляє на сторінку з помилкою 404. Така помилка з’являється у випадку правильного вводу адреси сторінки або при переході на віддалену вами сторінку, але це не причина втрачати трафік, який вже виявив бажання відвідати ваш ресурс.

Щоб збирати трафік з переходів на сторінку з помилкою, ви можете зробити її більш оригінальною або роЗміст ити посилання на інші сторінки свого сайту. Як зробити сторінку з помилкою 404? Спеціально для цього ми вирішили написати окрему статтю.

Щоб створити правильну сторінку з помилкою 404, вам лише потрібно володіти деякими знаннями HTML. Базового рівня буде цілком достатньо, оскільки всі необхідні теги та коди, які можна знайти в мережі, після чого переробити їх під власний сайт.

Сторінка з помилкою 404

Ось приклад сторінки з помилкою 404:

Как сделать страницу с ошибкой 404

Як бачите, це найпростіший код HTML документа, в якому можна вказати деяку інформацію, напрямну вашого відвідувача, на інші сторінки сайту. Таким чином, ви зможете збирати додатковий трафік, що є важливим моментом, для кожного вебмастера.

Після того, як ви створите HTML-документ з помилкою 404, вам знадобиться вказати шлях до нього шлях у файлі .htaccess. Користувачі популярних CMS обов’язково повинні знати, що це за файл і де його можна знайти. У коді даного файлу повинна міститися рядок, що починається з «ErrorDocument 404», а навпроти неї буде вказуватися адреса сторінки з помилкою.

Все, що вам потрібно, це вказати правильну адресу на тільки що створену сторінку. Користувачам CMS можна і не вказувати адресу сторінки з помилкою вручну, т. к. в інтерфейсі може бути необхідний функціонал. Ось приклад з движка Joomla:

сделать страницу с ошибкой 404

Подумайте самі, як поведе себе користувач, який перейде на ваш ресурс, але буде спостерігати помилку 404, і не буде знати, як перейти до основного меню та інших матеріалів. Швидше за все, він просто покине ресурс, і ви втратите трафіку.

На практиці, багато вебмастера оформляючи сторінку помилки 404, використовують безліч креативних рішень, що дозволяє привертати увагу помилкового трафіку і отримувати додаткові переходи на сайт.