Розумна економія

Зміст

  • Аналіз витрат
    • Аналіз цін

Гроші виступають в нашому житті, як один з найважливіших елементів. На жаль, багато людей відчувають труднощі при їх нестачі і відбувається це не тільки тому, що людина ледачий або мало заробляє. Бувають випадки, коли не правильне управління своїм капіталом призводить до проблем.


Розумна економія – це не обмеження себе в чому-небудь, це грамотне управління грошима, якими ви володієте. У всі часи філософи міркували про те, як люди витрачають гроші, чи задовольняють тим самим свої потреби. Насправді, гроші часто витрачаються даремно, а головною причиною цього є не дурість, а байдужість до витрат.

Аналіз витрат

Почати розумну економію своїх грошей коштує з проведення аналізу витрат. Візьміть звичайний аркуш паперу і напишіть на ньому всі витрати. Сюди необхідно включати не тільки виплати за кредитом та квартплату, додайте в список гроші, витрачені на розваги, на походи в ресторани і багато іншого.

Провівши подібний експеримент, мені вдалося з’ясувати, що близько п’ятої частини мого прибутку йде на даремні розваги, які не приносять особливого задоволення. Відмовлятися від задоволень не можна, вони приносять нам життєву енергію, а от замінити їх можна.

Наприклад, замість походу в дорогий ресторан, ви можете відправитися за місто і влаштувати собі відпочинок на свіжій природі. Крім того, що таким чином ви заощадите, це буде набагато корисніше для вашого організму.

Аналіз цін

У суспільстві вже давно склався стереотип «Чим дорожче, тим якісніше». Можна з упевненістю сказати, що це зовсім не так. Багато підприємці продають одні й ті ж речі, але за різною ціною. Спілкуючись з одним із своїх знайомих підприємців, мені вдалося з’ясувати, звідки він отримує поставки.

Виявилося, що його виробники товарів – це компанії, що займаються бюджетними товарами. Моєму здивуванню не було меж, коли я дізнався, що речі від одного виробника продаються в його магазині в кілька разів дорожче, ніж в дисконт-центрах.

Який з цього можна зробити висновок? Купувати різні товари потрібно розглядати всі критерії, крім вартості, вона ні про що вам не скаже.

Розповідаючи про розумної економії просто неможливо не згадати про популярний метод економії, розроблений одним з зарубіжних фінансистів. Полягає він у відкладанні десятої частини від кожної вашої прибутку.

Отримали зарплату, продали автомобіль, виконали додаткову роботу – відкладіть десяту частину і таким чином збираєте гроші. На думку творця цієї техніки економії, вона дозволяє навчитися жити на 9/10 своєї зарплати і в той же час поступово багатіти (за рахунок заощаджень).

Варто економити? Кожен самостійно повинен відповісти на дане питання. Поки ви самі не захочете жити трохи краще, нічого в житті не зміниться. Не відкладайте плани щодо економії грошей на потім, займіться цим прямо зараз і створюйте заощадження.