Що таке ПІФ?

Зміст

 • Чи варто вкладати в Піфи?
  • Плюси Піфів
  • Види Піфів

Починаючому інвестору потрібно багато чому навчитися, перед тим як кудись вкладати свої гроші. Особливо, якщо планується інвестувати через інтернет.


Зараз в мережі повно різних пропозицій по вкладах, а сайти використовують різні способи примноження капіталу, потрібно в цьому розбиратися, щоб не стати жертвою шахраїв.

Що таке ПІФ? Один з видів організованих інвестицій, при якому стартовий капітал збирається кількома учасниками. Розшифровується абревіатура, як пайовий інвестиційний фонд. Кожен вкладник отримує пай (частку), з неї він має прибуток і в будь-який момент може повернути вкладені гроші.

Чи варто вкладати в Піфи?

Якщо вони прибуткові та стабільні, то чому б і ні? Подібні фонди відкриваються постійно, однак, не всі вони чесні.

Потрібно бути уважним, вивчати відгуки і перевіряти, чи дійсно платить сайт чи ні. Не так давно я розповідав про інвестиції без ризиків з FinPro, але проект не платить, тому вкладати в нього не можна. Це наочний приклад не якісного Піфу, однак, це не говорить, що всі фонди не чесні.

Піфи відкриваються навіть великими банками, такими як Ощадбанк і вони реально приносять дохід інвесторам.

Є приклади успішних пайових фондів, наприклад, інвестиції в нерухомість з East Union. Компанія збирає гроші від вкладників, щоб пустити їх на купівлю будинків у різних країнах.

Кожен учасник стає власником частки в процентному співвідношенні від вкладених грошей. Будинки здаються в оренду і перепродуються, прибуток ділиться між інвесторами. Схема відмінна, проект платить і тисячі людей вже зробили тут вклади.

Плюси Піфів

Люди активно вкладають гроші в подібні фонди з різних причин. Переваг у такого способу інвестування багато, ось деякі з них:

 • найчастіше в Піфах не встановлена мінімальна сума інвестицій (або вона маленька);
 • за рахунок великої різноманітності фондів, можна диверсифікувати ризики, вкладаючи в різні проекти;
 • самому нічого робити не треба, повністю пасивні вклади;
 • діяльність пайових фондів регулюється законодавством;
 • працюють фонди за прозорою схемою, кожен інвестор знає, куди йдуть його гроші;
 • частки представлені в не емітуються цінні папери, тому на них податку немає;
 • у відкритих Піф можна в будь-який момент повернути гроші.

Поряд з плюсами, є і деякі мінуси. По-перше, ризики такого інвестування досить високі. По-друге, керуюча Піфом компанія бере чималий відсоток від доходу. Незважаючи на це, внески в пайові фонди залишаються прибутковими.

Види Піфів

Розділити фонди можна з величезної кількості різних критеріїв. Якщо враховувати російське законодавство, то існує 3 види пайових інвестиційних фондів:

 • Відкритий – відрізняється тим, що вкладники можуть вимагати дострокових виплат у будь-який час.
 • Інтервальний – вихід із списку учасників фонду доступний тільки у встановлені правилами інтервальні відрізки.
 • Закритий – у цьому випадку вкладник може позбутися своєї частки, тільки після ліквідації Піфа (наприклад, коли достроился будинок і він проданий.
 • У кожного виду фондів є плюси і мінуси, але вибирати потрібно індивідуально. Природно, що для серйозної прибутку від подібних проектів, потрібні чималі вкладення. Також враховуйте, що чим довше термін ліквідації Піфа, тим вище прибутковість.

  Якщо ви хочете вкласти гроші під хороший відсоток, грайте в Taxi Money. Це великий фінансовий проект, замаскований під гру, щоб його учасникам було цікавіше інвестувати.

  Серед історій успіху різних людей є чимало прикладів того, як вдавалося заробити величезні гроші, відкриваючи активи в Піфах. Вибирати потрібно ретельно, але якщо вдасться відшукати гідну керуючу компанію, гарантований дохід і він буде значно вище, ніж з депозитів у банках.